Facebook Google+ Twitter

Dwa grosze wystarczą, by trafić na listę dłużników

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-08-14 17:26

Z błahych powodów możecie trafić na czarne listy. Przez dwa grosze znalazłem się na czarnej liście i mogłem mieć kłopot z otrzymaniem kredytu – skarży się Zdzisław Kieca z Kudowy.

Nasz Czytelnik wybrał się do filii banku PKO BP po pożyczkę. Pracownica banku poinformowała go, że figuruje jako dłużnik w rejestrze Biura Informacji Kredytowej, bo zalega ze spłatą wobec Invest-Banku. – Było to dla mnie całkowite zaskoczenie, bo spłaciłem terminowo całą należność – opowiada Zdzisław Kieca. W osłupienie wprawiła go kwota długu – dwa grosze! Czyżby to wystarczyło, by zablokować udzielenie kredytu przez inny bank?

Z wyjaśnień Czytelnika wynika, że w 2005 roku spłacił Invest-Bankowi 2.100 zł. Sądził, że sprawa jest załatwiona. Kiedy okazało się, że był w błędzie, zadzwonił do wrocławskiego oddziału. Nie uzyskał jednak prezycyjnych wyjaśnień. Ponieważ zależało mu, by jak najszybciej został skreślony z rejestru BIK, wpłacił 2 zł na konto Invest-Banku. Wyjaśnia, że nie był pewien, czy przez pół roku nie doliczyli jakichś odsetek.

Sprawa nie dawała mu jednak spokoju. Kiedy zadzwonił do naszej redakcji, postanowiliśmy sprawdzić, jaki jest powód jego kłopotów. Teraz my skontaktowaliśmy się z Invest-Bankiem. – Trudno mi powiedzieć, skąd wzięła się ta drobna kwota – przyznała Barbara Zdanowicz, rzecznik Invest-Banku. Nie wykluczyła, że którąś ratę zaksięgowano w banku parę godzin lub jeden dzień po terminie. Według niej, system informatyczny automatycznie przerzuca do BIK-u wszelkie dane o spłacie kredytów. Nieważne, czy chodzi o tysiące złotych, czy tylko o grosze. Nikt tego nie weryfikuje.

– Do waszego Czytelnika wysłaliśmy już pisemne potwierdzenie spłacenia zaległości. Ma czyste konto – uspokoiła nas Barbara Zdanowicz. Zapytaliśmy go jeszcze, czy miał problemy z otrzymaniem pożyczki w PKO BP?
– Wszystko jest w porządku, mam pozytywną decyzję – powiedział nam Zdzisław Kieca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

...no tak - ale jaki to stres klienta to już nikt nie pomyśli...
Moim zdaniem fajnie, że są takie listy ale z drugiej strony poszkodowani są właśnie tacy ludzie jak pan Zdzisław... i po co komu te nerwy... :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.