Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4185 miejsce

Dwa koncerty Kapeli Ze Wsi Warszawa w Polsce

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-06-20 19:16

Tylko dwa koncerty w Polsce zagra do końca lipca, a być może nawet do końca lata kultowa etniczna Kapela Ze Wsi Warszawa. Zespół podróżuje bowiem po świecie z trasą koncertową. Kto czuje te klimaty, nie może przegapić ich koncertu!


Kapela ze Wsi Warszawa zagra dwa koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się w środę, 28 czerwca na Wyspie Piaskowej we Wrocławiu podczas festiwalu "Wrocław Non-Stop". Muzycy wystąpią obok Asian Dub Foundation i Joint Venture Sound System. Natomiast drugi koncert odbędzie się w Radomsku (woj. łódzkie) 30 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Kapela miała zagrać także w Tychach, koncert jednak został odwołany i nie dojdzie do skutku.

Kapela ze Wsi Warszawa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje ludowych melodii tanecznych, tańców, ballad i wiejskich pieśni, wykonywane z wykorzystaniem archaicznych instrumentów i tzw. białego głosu. Posiadają suce, czyli unikalne polskie skrzypce z XVI wieku, wiolonczele i tradycyjne bębny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.