Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5761 miejsce

Dwa lata po śmierci Mirosława Breguły

2 listopada miną 2 lata od śmierci Mirosława Breguły. Tak jak rok temu bliscy Mirka wezmą udział we mszy św. w jego intencji, powierzą jego duszę Bogu we wspólnej modlitwie przy grobie i spotkają się w Starochorzowskim Domu Kultury.

Rodzina, przyjaciele i fani Mirosława Breguły powierzą jego duszę Bogu we wspólnej modlitwie przy jego grobie / Fot. Dagmara K.2 listopada 2007 roku bardzo głęboko zapadł w pamięć rodzinie, przyjaciołom i fanom Mirosława Breguły , wokalisty, gitarzysty i kompozytora, współzałożyciela i lidera zespołu
Universe. W tym bowiem dniu dotarła do wszystkich wiadomość o nagłej, tragicznej śmierci artysty . Na pogrzeb przybyło ponad dwa tysiące ludzi z Polski i zagranicy, stos kwiatów całkowicie zakrył jego grób.

Coraz więcej fanów zaczęło odwiedzać oficjalną stronę internetową zespołu
Universe i rejestrować się na forum strony , by wspólnie przeżywać śmierć idola, wymieniając się swoimi wspomnieniami, przemyśleniami, zdjęciami i innymi pamiątkami związanymi z Mirkiem, wspierając siebie wzajemnie, jak również zespół, który miał w tym momencie trudną decyzję do podjęcia. Obecnie forum skupia ponad 1700 osób, które zjednoczyły się w tzw. Rodzinę Radia Universe, gromadzącą się wokół Radia Universe, nadającego wyłącznie utwory ich ulubionego wykonawcy.


To był czas intensywnych działań na rzecz pamięci Mirka, zarówno ze strony fanów, jak i zespołu, który po wielu przemyśleniach, za namową swoich wielbicieli podjął decyzję o dalszej działalności. Przez ostatnie 2 lata zespół Universe przypominał niezwykłą twórczość Mirosława Breguły przy każdej nadarzającej się okazji, poprzez granie koncertów z jego muzyką, wydanie Po mszy św. rodzina, przyjaciele i fani udadzą się na cmentarz, aby wspólnie pomodlić się przy grobie Mirosława Breguły / Fot. Dagmara K.krążka "Mijam jak deszcz" zawierającego między innymi nie tylko te starsze, ale także stworzone krótko przed śmiercią dzieła Breguły. Do płyty dodano również DVD z nagraniem koncertu , który był dedykowany Mirkowi pośmiertnie w dniu jego urodzin.

Fani spotykali się co miesiąc na mszach i czuwaniach w jego intencji, ufundowali gwiazdę dla Universe , zorganizowali I Festiwal Młodych Talentów im. Mirosława Breguły , brali udział w wielu akcjach, podczas których promowali osobę Mirosława Breguły i jego twórczość. Obecnie czynią również starania o stworzenie w Chorzowie , z którego pochodził, miejsca pamięci Mirosława Breguły .

2 listopada fani Mirosława Breguły uczczą wspólnie jego pamięć / Fot. Irena KramorzMimo iż już 2 lata Mirka nie ma na ziemi, rodzina, przyjaciele i fani nieustannie odczuwają jego duchową obecność, wspominając go i modląc się za niego w każdym miejscu i czasie. Wspólnie będą przeżywać również drugą rocznicę jego śmierci.

2 listopada o godz. 16.30 w kościele pw. św. Marii Magdaleny przy ul. Bożogrobców w Chorzowie odbędzie się msza św. w intencji Mirosława Breguły. Po mszy św. rodzina, przyjaciele i fani udadzą się na cmentarz, aby wspólnie pomodlić się przy grobie za jego duszę. Następnie około godziny 18. w Starochorzowskim Domu Kultury na Krajcoku odbędzie się Spotkanie Wspomnieniowe śp. Mirka Breguły, podczas którego będzie można zobaczyć film dokumentalny pt. "Wspomnienie o Mirosławie Bregule", wystawę zdjęć z jego życia oraz posłuchać niepublikowanych wspomnień z życia zespołu autorstwa przyjaciela Mirka i współzałożyciela zespołu Universe Henryka Czich , które przeczyta sam autor. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Artykuły Anny Zagalskiej są bardzo ciekawe i profesjonalnie napisane :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.01.2010 19:23

Piekny artykul-niestety nie moglam byc tam z Wami :( Pozdrawiam Aniu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękny materiał:)
5*Fanka:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znałem Mirka osobiście, choć krótko. Rozmawiałem z nim, żeby zebrać Jego dane do leksykonu biograficznego "Ludzie rudzkiej kultury". Niedługo potem odszedł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.