Facebook Google+ Twitter

Dwa lata "zawiasów" dla Renaty Beger

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2008-06-20 15:29

„Ten wyrok powinien być przestrogą przed potencjalnymi próbami zdobywania władzy nieuczciwymi metodami” – to ostatnie słowa, które padły wczoraj na sali 306 z ust sędziego Karola Kaźmierskiego. Renata Beger, była posłanka Samoobrony, oskarżona o posłużenie się w wyborach w 2001 roku sfałszowanymi listami poparcia, ponownie została uznana za winną.

Renata Beger po raz drugi usłyszy wyrok w swojej sprawie. / Fot. Głos Wielkopolski„Ten wyrok powinien być przestrogą przed potencjalnymi próbami zdobywania władzy nieuczciwymi metodami” – to ostatnie słowa, które padły wczoraj na sali 306 z ust sędziego Karola Kaźmierskiego. Renata Beger, była posłanka Samoobrony, oskarżona o posłużenie się w wyborach w 2001 roku sfałszowanymi listami poparcia, ponownie została uznana za winną.

Na obciążających ją listach znalazły się dane 2267 osób, których podpisy zostały sfałszowane. Renata Beger miała postawiony tylko zarzut wpisywania danych; fałszowaniem podpisów zajmował się inny kandydat Samoobrony na posła Ryszard Przybylski oraz inne nieustalone osoby.

Pierwszy wyrok w tej sprawie, który zapadł w pilskim sądzie w czerwcu 2006 roku, został uchylony, gdyż proces prowadzony był w niewłaściwym trybie. Jeżeli Beger w powtórzonym procesie liczyła na mniejszy wymiar kary czy nawet uniewinnienie, to wczoraj sędzia Kaźmierski pozbawił ją tych złudzeń: wyrok był identyczny z poprzednim. Była posłanka została skazana na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat i 30 tysięcy złotych grzywny. Ponadto sąd obciążył ją kosztami sądowymi w wysokości 55 tysięcy złotych. Skazana musi także uiścić opłatę karną w wysokości 3300 złotych.

– W tej sprawie sąd nie miał żadnych wątpliwości – mówi sędzia Karol Kaźmierski. – Oskarżona była winna, a kara jest adekwatna do winy.

Agnieszka Świderska
-
POLSKA Głos Wielkopolski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.