Facebook Google+ Twitter

Dwa mostki budowane dziewięć miesięcy

Na dziewięć miesięcy zablokowana została w Szczecinie ulica Goleniowska. Jest ona ulicą wylotową w kierunku Świnoujścia. Dlaczego z objazdu musimy korzystać tak długo?

tablica informująca o objeździe / Fot. Tadeusz ŚledziewskiKonkretnie zablokowany został odcinek od ulicy Lubczyńskiej, do Kniewskiej. Na zamkniętym odcinku ulicy Goleniowskiej są dwie przeprawy mostowe. Podobne przeprawy przez te same rzeczki są na ulicy Lubczyńskiej. Jeden z mostków na ulicy Lubczyńskiej pokazano na zdjęciu. Właściwie można przeprawy te nazwać mostkowe, ponieważ rzeczki nie mają nawet dwóch metrów szerokości i bardziej pasowałoby nazwanie ich strumykami. Jak wyglądają? Proszę zobaczyć zdjęcia wykonane z ulicy Lubczyńskiej.

widok jednej z rzeczek z ulicy Lubczyńskiej. / Fot. Tadeusz ŚledziewskiObjechać zablokowany odcinek ulicy Goleniowskiej można jedynym możliwym objazdem, przez ulicę Lubczyńską i Kniewską. Ulice te łączą się pod kątem ostrym, co stanowi duże zagrożenie wypadkowe. Ponadto ulica Lubczyńska ma nawierzchnię asfaltową o małej wytrzymałości, gdyż nie była budowana pod tak duże nasilenie ruchu. Co i rusz jest naprawiana, ze względu na pękanie obrzeży pasa asfaltowego. Objazdem nadrabia się drugie tyle drogi.

W objeździe jakiegoś odcinka drogi na którym dokonywane są roboty, nie ma nic dziwnego, ani karygodnego. Dziwi mnie jednak długi czas przewidziany na budowę dwóch małych mostków. Nie chciałbym ingerować w technologię wykonania, bo nie jestem, specjalistą od budowy mostów. Nie krytykuję też całej „operacji”. No bo prace, które trwają, blisko rok czasu, nie można inaczej nazwać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tak to u nas już jest, że zwykli zjadacze chleba zauważają niedogodności i zagrożenia, a fachowcy wszystko widzą z "innego miejsca".
Ilu kierowców przeklęło ten objazd? :(
Pewnie jeszcze to potrwa, bo nie wszyscy liczą czas tak samo.
Przerobiłem ten odcinek już kilka razy... Jedzie się coraz gorzej. Jeszcze troszkę i będzie do remontu, a więc front robót, etc.
Tylko cierpliwość może nas uratować...
Nie upolityczniajmy... To jest :-((

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.12.2009 11:24

Nasze miasto pięknieje dzięki prezydentowi, ale zazdrośnicy rzucają mu kłody pod nogi. Czasami są takie ogromne, że nie może przeskoczyć obrzydliwych donosów, posądzeń o korupcję, więc Irena Eris zwinęła interes i zrezygnowała. Miłego weekendu życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.12.2009 18:17

Tak trzymać Panie Tadeuszu... trzeba uzewnętrzniać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że chociaż ty dostrzegłeś moje intencje. Opisując tego typu zjawiska w polskiej rzeczywistości, nie chodzi mi o dołożenie komuś. Mnie chodzi o poszukiwania lepszych rozwiązań. Moje spostrzeżenia, czy zastrzeżenia, wszelkiego rodzaju uwagi, są subiektywne i być może nie zawsze fachowe, ale mogą pobudzać, zmieniać kąt widzenia. Większość jednak z tego co widać ma inne odczucia i zainteresowania. Utrzymam się jednak przy swoich poglądach i będę się nadal uzewnętrzniał. Na pewno to nikomu nie zaszkodzi - destrukcyjnie nie działa. A może u kogoś rozbudzi chęci do poszukiwań lepszych rozwiązań? I ta nadzieja utrzymuje mnie przy życiu na W24. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.12.2009 23:44

Tadeuszu, i to się właśnie nazywa: obywatelska postawa! 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.