Facebook Google+ Twitter

Dwa nowe zarzuty dla matki Magdy z Sosnowca

Pod koniec stycznia 2012 roku, w okolicznościach wciąż niewyjaśnionych, życie straciła sześciomiesięczna Magda z Sosnowca. Prokuratura prowadzi intensywne śledztwo w tej sprawie. Matce dziewczynki postawiono już trzy zarzuty.

Katowicka prokuratura powiadomiła na swojej stronie internetowej o postawieniu dwóch kolejnych zarzutów matce tragicznie zmarłej w styczniu 2012 roku, sześciomiesięcznej Magdy z Sosnowca, Katarzynie W. Wcześniej matka podejrzana była o nieumyślne spowodowanie śmierci Magdy. Za to otrzymała prokuratorski zarzut, zagrożony karą 5 lat więzienia: "Zawiadomienia organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie dotyczącym uprowadzenia dziecka" oraz zarzut dotyczący "podejmowania zabiegów i tworzenia fałszywych dowodów w celu skierowania postępowania karnego przeciwko osobie, która rzekomo miała brać udział w uprowadzeniu dziewczynki" - informuje portal polskalokalna.pl.

Prokuratura, zasłaniając się dobrem postępowania, nie ujawniła, czy i ewentualnie, jakiej treści wyjaśnienia, złożyła matka. Katarzyna W. nie chciała też rozmawiać z dziennikarzami, którzy czekali w gmachu prokuratury. Za postawione dwa nowe zarzuty o przestępstwach, może grozić jej kara do dwóch lat więzienia.

Przypomnijmy, że 24 stycznia br. zgłoszono zaginięcie sześciomiesięcznej Madzi. Początkowo istniała hipoteza, że dziewczynka została uprowadzona. Po kilku dniach poszukiwań okazało się, że porwania nie było. Wtedy matka Magdy wyjaśniła, że dziecko zmarło, gdy nieszczęśliwie wypadło jej w domu z rąk i uderzyło główką o próg. Ona w panice i strachu ukryła ciało. Trafiła do aresztu. W końcu wskazała miejsce ukrycia ciała dziecka. Ze wstępnych wyników sekcji zwłok wyszło, że dziewczynka zmarła po uderzeniu w tył głowy. Prokuratura przyjęła wersję matki. Katarzyna W. otrzymała zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka, za co grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.