Facebook Google+ Twitter

Dwa razy zapytam: dlaczego?

Znienawidzony przez media, niedoceniany przez Polaków, szanowany przez wielkich tego świata - dlaczego? W niedzielę 18 kwietnia po tygodniowej żałobie narodowej, prezydent Lech Kaczyński z wielkimi honorami, został pochowany w wawelskiej krypcie.

Zginął, w najtragiczniejszej katastrofie lotniczej naszego kraju, a to że na jego pogrzeb przybyli najważniejsi politycy współczesnego świata, nie było dla nas wielkim pocieszeniem, bo przecież nie zmniejszyło bólu po stracie tak wielu zacnych osób.

Jednak ich obecność - jak i nieobecność delegacji, które z wiadomych przyczyn zrezygnowały-
sprawić mogą, że owa pożegnalna ceremonia prezydenckiej pary, może być początkiem kolosalnych zmian w relacjach nie tylko pomiędzy Polską a Rosją, ale i pomiędzy Polską a Polską.

Metamorfoza mediów

,
Pokazywanie informacji i zdjęć tak miłych i serdecznych, czy to prezydenta, czy prezydenckiej pary, czy samej pani prezydentowej, pokazują „nagą prawdę”o niezależności polskiego dziennikarstwa. Te urocze nagrania, te rozmowy i fotografie, nie powstały przecież po śmierci prezydenckiej pary, ale przez wszystkie lata jego prezydentury, jednak szły na półkę, były z premedytacją cenzurowane, tak jak za najciemniejszych komunistycznych czasów.

Pierwsze pytanie, jakie ciśnie się na usta jest - dlaczego?Dlaczego przez pięć lat prezydentury atakowano go tak bezlitośnie, dlaczego nie pokazano, choćby jednej pozytywnej informacji, jednej fotografii.

„Medialność” współczesnego świata jest coraz bardziej niezrozumiała, ale najgorsze, że niezrozumiała również dla ludzi mediów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na różne tematy, zadawać pytania, mieć oczekiwania. Nie musimy być jednomyślni i tak samo piękni lub przeciwnie... Jednak najważniejsze jest to, że o zmarłych źle się nie mówi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://wyborcza.pl/1,75480,7774728,Wreszcie_nam_sie_pomieszalo.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1014408, polecam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam : http://wyborcza.pl/1,75480,7774728,Wreszcie_nam_sie_pomieszalo.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1014408

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piszesz Piotrze - "Zginął, w najtragiczniejszej katastrofie lotniczej naszego kraju" To według Ciebie jak nazwać katastrofę z 9 maja 1987 roku, samolotu IŁ 62M, w której śmierć poniosły 183 osoby? Ponadto tekst jednostronny, nadęty i pompatyczny. Mówiąc o żałobnikach którzy przybyli na uroczystości, nie bierzesz pod uwagę iż trafiła im się okazja do "ubicia" mniejszych lub większych interesów między sobą, a głównym magnesem mógł być Obama. Wątpliwe aby przybyli goście, mieli na celu li tylko spazmatyczne szlochy uskuteczniać. Nieuzasadnione jest także mianowanie zmarłego prezydenta jak i pozostałych pasażerów - bohaterami, bo przecież nie zostali nimi wchodząc na pokład samolotu. Natomiast pochowanie pary prezydenckiej na Wawelu, jest przejawem pazernej, uzurpatorskiej postawy kardynała Dziwisza, który z jednego ze skarbów dziedzictwa narodowego, a więc i mojego, uczynił prywatę, gdzieś mając wolę narodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdy L. Kaczyński przestał być prezydentem Warszawy tak jak po poprzednich funkcjach ocena była bardzo zła. Samo zejście z fotela prezydenta Warszawy było naganne. Dziwne iż teraz jest tak chwalony. Zbierajcie powody pochwał. Mało tego będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z opinią Danusi.
Sympatycy zmarłego prezydenta a` priori przyjęli, że wszyscy krajowi i zagraniczni żałobnicy
oddawali cześć osobie Lecha Kaczyńskiego; prawdopodobnie niektórzy - tak.
Wielu Polaków i przywódców obcych państw towarzyszących ceremonii, żegnało Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, czego Autor zdaje się nie dostrzegać.
Życzeniowy, tendencyjny tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To niestety nie jest tak, ta tragedia została wykorzystana, aby nadać wizerunek Męża Stanu osobie, która niezbyt się nadawała nawet na Prezydenta RP. Pogrążeni w bólu Polacy oddawali hołd nie Lechowi Kaczyńskiemu, ale Prezydentowi, a nawet w jego osobie utożsamiali wszystkie 96 ofiary. Ogrom tragedii, miejsce i czas sprawiły, że na Wawelu mamy teraz pewien kłopot. Całe szczęście, że Brzeziński wymyslił Kryptę Katyńską... no cóż, historia to oceni. Takie jest moje zdanie, do którego mam pełne prawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam.
W jestem ogromnie usatysfakcjonowany wszystkimi, bez wyjątku, wypowiedziami. Ocena 3 z gwiazdką, to i tak więcej, niż moja średnia ocen w szkole. Rzucone tutaj dwa pytania, są rzeczywiście niezbyt rozwinięte, ale takie z założenia miały być.

Wasze komentarze , każdy inny - to tak jak polityczne spektrum naszego kraju, przy czym nie będę szufllkował poszczególnych wypowiedzi do politycznych nurtów, bo nie o to chodzi.

Jako dziennikarz, mm również swoje poglądy polityczne, chociaż powiadją, że dziennikarze ich mieć nie powinni.
Zaczerpnę tu jednak z wypowiedzi Tomasza Braciszewskiego, na temat wyciskania łez czy to przez pana Kwaśniewskiego czy też pana Wałęsę. Wiemy, że obydwaj tutaj wymienieni panowie prezydenci, wyciskali nasze łzy i gniewu i śmiechu, a to po pobycie Kwaśniewskiego w Katyniu, czy po wypowiedziach już nie durnych, ale wręcz idiotycznych pierwszego prezydenta RP.
Media milczały, a o chorobie filipińskij Kwaśniewskiego dowiedzieliśmy się dopiero wówczas, kiedy zakończył urzędowanie.

Gdzie były wówczas media - Media były na miejscu, tylko wydawcy wstrzymywali informację I ttj jest to najważniejsze pytanie Dlaczego?

Tyle mojego komentarza - do komentarzy.
Pozdrawiam
pik

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor ma niezbywalne prawo do swoich Opinii, czy sie z nimi zgadzamy to inna sprawa. Ja akurat należę do zwolenników Prezydenta. Pan Tomasz słusznie zauważył, że socjotechnika może zrobić bardzo dużo z każdym materiałem. Sądze jednak , że po to mamy rozum, żeby pddawać starannej obróbce tą papkę , którą się nas raczy. Pytania postawione przez autora bardzo są ważne, bo mogą dotyczyć, każdej postaci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No ale przecież nie od tygodnia wiadomo Magdo, że TVN to Tusk Vision Network.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.