Facebook Google+ Twitter

Dwa światy, czyli "Śmiertelnie poważne uczucie" w Teatrze Capitol

Sztuka Bruce'a Grahama to czarna komedia z wątkiem kryminalnym, która bawi i wywołuje dreszcz emocji.

Piotr Grabowski (Richard), Daria Widawska (Maggie) / Fot. Teatr Capitol"Śmiertelnie poważne uczucie" w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego to z pozoru zwyczajna historia dwojga zakochanych. Maddie (w tej roli Daria Widawska) jest aktorką po trzydziestce, która nie ma na koncie wielkich ról i raczej już mieć nie będzie. Choć marzyła, by zagrać Ofelię, występuje w reklamach telewizyjnych. Lepszy rydz niż nic, przecież z czegoś trzeba żyć. Ale przynajmniej jedno marzenie jej się spełnia - poznaje mężczyznę swojego życia. A przynajmniej tak jej się wydaje.

Richard (w tej roli Piotr Grabowski) jest ideałem - to przystojny i troskliwy mężczyzna, który jest punktualny jak szwajcarski zegarek. Zadziwiające jest w nim to, że boi się pluszowych misiów i ma jedynie dwie wady - nadmierną dbałość o porządek i niezostawianie wiadomości na automatycznej sekretarce. Ale przecież takie wady, to nie wady.

Piotr Grabowski (Richard), Daria Widawska (Maggie) / Fot. Teatr CapitolMaddie, nauczona doświadczeniem z pierwszym mężem (który okazał się gejem), czeka na wielkie bum, czyli wyjście na jaw największej wady u drugiej osoby. I to bum nastąpi szybciej niż Maddie myśli...

Muszę przyznać, że trochę obawiałam się, że na scenie będzie tylko dwoje aktorów. W takim układzie trudniej przykuć uwagę widza i sprawić, by się nie nudził. Jednak zupełnie niepotrzebnie się niepokoiłam, gdyż zarówno Daria Widawska, jak i Piotr Grabowski doskonale sobie poradzili. Widawska zagrała Maddie, kobietę ze specyficznym poczuciem humoru, która jest w stanie wiele poświęcić dla ukochanego. Tylko czy on to docenia?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.