Facebook Google+ Twitter

Dwa taneczne dni w Łodzi za nami

Miniony weekend w Łodzi obfitował w niespotykaną na co dzień ilość zajęć tanecznych. Co ciekawe, nie były to zajęcia dla dzieci, ale całkowicie dorosły świat tańca dla par i kobiet.

Salsa kubańska / Fot. Arkadiusz MichalakKażdy kto przybył do łódzkiej Szkoły Tańca Urban Dance Zone mógł wybrać coś dla siebie. W sobotę 18 września odbywały się bezpłatne zajęcia z technik parowych. Można było przyjść zarówno ze swoim partnerem jak i solo - na zajęciach było wiele takich osób. Co tańczono na parkiecie? Przede wszystkim salsę, a dokładniej jej wszystkie odmiany. Salsa kubańska, Los Angeles, New York czy też salsa rueda de casino. Ich mnogość może przyprawiać o zawrót głowy, jednak pary zgromadzone na parkiecie, doskonale radziły sobie z każdą kolejną godziną zajęć. Pierwsze kilkadziesiąt minut jest zazwyczaj najtrudniejsze dla uczących się, jednak przy takiej ilości osób i dobrego prowadzenia przez instruktorów, wiele par wyszło z zajęć ze znacznie większą wiedzą i doświadczeniem. To co trzeba przyznać - atmosfera podczas takiego dnia jest bardzo dobra. Wszyscy chcą tańczyć, uśmiechają się, są otwarci na nowe znajomości.

Salsa kubańska / Fot. Arkadiusz MichalakW niedzielę 19 sierpnia, swój dzień miały kobiety. Specjalnie dla nich przygotowano zajęcia z technikami typowo kobiecymi. Aerobic dance, latin jazz, salsa solo, latin solo, taniec brzucha, tribal, zumba oraz sexy dance - taki wybór miały kobiety, które przybyły na zajęcia. O chęci tańca niech świadczy jak wiele kobiet przybyło - ponad trzysta! A najbardziej oblężonymi zajęciami były... sexy dance, które, ze względu na liczbę chętnych, były prowadzone równocześnie w dwóch największych salach.

Dodatkowo dla uczestniczek czekały atrakcje - cały dzień można było skorzystać z bezpłatnego manicure, rozdawane były bezpłatne zaproszenia na zabiegi kosmetyczne, takie jak: masaż twarzy, parafina na dłonie, manicure oraz modelujące sylwetkę.

Taniec towarzyski / Fot. Arkadiusz MichalakDwa dni z tańcem - zarówno według uczestników jak i organizatorów były bardzo udane. Każdy uczestnik poznał czym różnią się poszczególne techniki, do jakiem muzyki są tańczone. Dla wielu osób właśnie taniec może okazać się najlepszą metodą na przetrwanie nadchodzącej jesieni i zimy w dobrym nastroju.

Organizatorem dni otwartych była Szkoła Tańca Urban Dance Zone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.