Facebook Google+ Twitter

"Dwa teatry" w Sopocie. Startuje przegląd spektakli Teatru Telewizji i Polskiego Radia

"Osobliwa historia księcia Myszkina", "Pętla" i "Napis" - to tylko wybrane sztuki, które od 18 czerwca będzie można zobaczyć i wysłuchać w Sopocie. Dziś rozpoczyna się trzydniowy przegląd spektakli Teatru Telewizji i Polskiego Radia "Dwa teatry". Widzowie zobaczą 11 przedstawień TT i wysłuchają 16 słuchowisk PR.

 / Fot. mat. prom. plakatWśród prezentowanych spektakli Teatru Telewizji będzie można zobaczyć m. in. "Napis" Geralda Sibleyrasa w reż. Wojciecha Nowaka, "Boulevard Voltaire" Andrzeja Barta w jego reżyserii, "ID" Marcina Libera w jego reżyserii.

Zobacz co i kiedy oglądać na Festiwalu
Polskie Radio proponuje w tym roku m. in. słuchowiska: "Osobliwa historia księcia Myszkina" wg "Idioty" Fiodora Dostojewskiego w reż. Henryka Rozena, "Miłość korepetytora" wg opowiadania Jacka Dehnela w reż. Janusza Kukuły czy "Bóg zapłacz!" Włodzimierza Kowalewskiego w reż. Janusza Kijowskiego.

Zobacz, czego i kiedy słuchać na Festiwalu
Tradycyjnie swą obecność na festiwalu zapowiedziały gwiazdy teatru. Wśród nich: Danuta Stenka, Marian Opania i Andrzej Grabowski. Gościem specjalnym będzie Jerzy Trela, który podczas inauguracji odbierze Wielką Nagrodę Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji.

Jak informuje polskieradio.pl wśród imprez towarzyszących znajdzie się prezentacja spektakli i słuchowisk teatralnych poświęconych pamięci Krzysztofa Kolbergera oraz przegląd słuchowisk w reżyserii Andrzeja Piszczatowskiego, jednego z twórców teatru radiowego, który zmarł w połowie kwietnia.

Specjalną atrakcją będzie "Dzień z reportażem radiowym", który poprowadzi w niedzielę Irena Piłatowska, redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Sopocki Festiwal „Dwa Teatry” to jedyny w swoim rodzaju przegląd teatralnej twórczości Teatru Telewizji i słuchowisk Teatru Polskiego Radia, które były emitowane lub wyprodukowane w minionym roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.