Facebook Google+ Twitter

Dwa warianty unijnych sankcji wobec Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-29 13:18

Rosyjska gazeta "Kommiersant" twierdzi, że podczas poniedziałkowego szczytu Unii Europejskiej, rozpatrywane są dwa warianty rozwiązania kwestii relacji z Rosją.

Rosyjska gazeta "Kommiersant" twierdzi, że podczas poniedziałkowego szczytu Unii Europejskiej, rozpatrywane są dwa warianty rozwiązania kwestii relacji z Rosją. Powołujac się na źródła kremlowskie, dziennik pisze, że "wariant "polski" zakłada ostre sankcje, natomiast "włoski" - wyrażenie krytyki pod adresem Kremla.

Według "Kommiersanta" Włosi proponują również wycofanie rosyjskich wojsk z gruzińskiego portu Poti oraz ze stref buforowych wytyczonych przez Rosję. Wariant "polski" natomiast zakłada między innymi redukcję inwestycji zagranicznych w Rosji.

Jak pisze gazeta, Unia Europejska może też zaproponować ograniczenie eksportu niektórych towarów z Rosji, takich jak stal czy aluminium. Ponadto "Kommiersant" donosi, że Wspólnota może doradzić europejskim bankom, by zaprzestały kredytowania rosyjskich banków i kompanii finansowych.

Cytowany przez "Kommiersanta" dyplomata rosyjski Władimir Czyżow powiedział, że nałożenie sankcji na Rosję przez Brukselę odbije się negatywnie na Unii Europejskiej, a nie Rosji.

1 września w Brukseli odbędzie się poświęcony Rosji szczyt Unii Europejskiej. Celem spotkania przedstawicieli dwudziestu siedmiu państw ma być omówienie konfliktu rosyjsko-gruzińskiego i ewentualne wprowadzenie sankcji. Jak jednak twierdzi jeden z francuskich dyplomatów, Unia na najbliższym szczycie nie planuje nałożenia takich sankcji, gdyż - jak stwierdził - "czas nałożenia sankcji jeszcze zdecydowanie nie nadszedł".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.