Facebook Google+ Twitter

Dwa zamachy bombowe w Pakistanie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-26 13:05

Około szesnastu osób zginęło w dwóch zamach bombowych w północno-zachodnim Pakistanie. Liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć, informuje pakistańska policja.

W wyniku wybuchu samochodu - pułapki na parkingu przed bankiem w dzielnicy handlowej miasta Peszewar zginęło dziesięć osób. Chwilę wcześniej do podobnego zamachu doszło w pakistańskim mieście Bannu, gdzie samochód wypełniony środkami wybuchowymi eksplodował przed budynkiem policji. W jego wyniku zginęło sześć osób, a komisariat jak i pobliskie budynki uległy znacznym uszkodzeniom. Według wstępnych danych w obu zamachach rannych zostało około 70 osób. Pakistańska policja podkreśla, że liczba ofiar i rannych może jeszcze wzrosnąć.

Według korespondenta BBC w Islamabadzie Allena Maqboola, zamachy będące dziełem Talibów mają związek z ich ostatnimi niepowodzeniami w walce z pakistańską policją. W sierpniu w wyniku ostrzału Amerykanów zginął ich przywódca Baitullah Mehsud. Na początku tego miesiąca Talibowie otrzymali kolejny cios po tym, jak pakistańska policja aresztowała Muslima Khana, jednego z najwyższych rangą przedstawicieli Talibów w Pakistanie.

Rzecznik Talibów Qari Hussain oficjalnie przyznał się do odpowiedzialności za zamachy w Pakistanie. "Od tej pory zamachów samobójczych będzie więcej" - zapowiedział Hussain.

Północno-zachodni region Pakistanu, położony blisko granicy z Afganistanem, jest bazą wypadową pakistańskich Talibów, organizujących z tych terenów wypady bojowe przeciwko wojskom NATO.

Źródło: http://news.bbc.co.uk/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.