Facebook Google+ Twitter

Dwadzieścia cztery godziny pod telefonem

Na wezwanie redaktora naszego naczelnego pognałam spacerowym krokiem tam, gdzie ludzie czuwają zawsze. Ludzie, których w reportażach nikt nie pokazuje, ludzie, którzy nie chcą pozować. Przyjęto mnie jednak życzliwie, umożliwiając zrobienie zdjęć.

Zakład pogrzebowy. / Fot. Jadwiga KowalczykZakład pogrzebowy. / Fot. Jadwiga KowalczykJakkolwiek by się to nie nazywało: weekend, najdłuższy weekend zjednoczonej Europy, czy od święta do święta - zaczną się już dzisiejszego wieczoru komunikaty: gdzie Polacy jadą, czym jadą, gdzie na drodze zakorkowane, a gdzie odetkane, jak policja poluje i czym się to kończy dla zmotoryzowanej zwierzyny. Będą komunikaty o kraksach, tych na kółkach i tych, którzy na własnych nogach do końca doszli. Po drodze będą malownicze stłuczki, lawety, karetki pogotowia, wozy strażackie i szybkie najazdy do izby przyjęć najbliższego szpitala.

Zakład pogrzebowy. / Fot. Jadwiga KowalczykZakład pogrzebowy. / Fot. Jadwiga KowalczykAle nikt, ale to nikt nie zająknie się o ludziach, którzy bez względu na to jak się dzień nazywa w kalendarzu i jaką godzinę wskazuje zegar, dyżurują pod telefonem i pełnią swe usługi w specjalnych, eleganckich mundurach: o ludziach z zakładów pogrzebowych. Dlatego niniejszym prezentuję, przypominam i ku rozwadze poddaję: zawsze czuwa ktoś, kto cię ostatni raz na swych barkach i rękach poniesie.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Z racji tego, iż przez jedno okno mam widok na cmentarz, z drugiej zaś na kościół, to temat nie jest mi cokolwiek obcy. Pomiedzy jednym a drugim są zakłady kamieniarskie, w nich zaś praca wre... jakiś czas temu zaczął się sezon. Że krótko? Tak widocznie miało być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Norymberga" - cień PRL-u we współczesnej Polsce" - " Można było zapobiec tym tragediom!" - "Nie potrafię zrozumieć... " - Meliso! a w jakim celu Ty pisałaś te straszliwie smutne rzeczy? Żeby zdołować żyjacych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny tekst, ale zgadzam się, że przydałoby się pociągnięcie go dalej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki jest cel tego artykułu? Po co te zdjęcia???? Memento mori we współczesnym świecie? Raczej nędzny żart. Nie daję minusa, ale powtarzam pytanie - jaki cel ma opublikowanie tego artykułu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Łodzie Harona" zawsze czuwają :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus... chyba za odwagę, nie każdy wie, ale są to ludzie niezbyt przyjaźnie nastawieni dla osób, które pragną zajrzeć jak wygląda ich praca...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie! A, że Ci panowie nie chcą za bardzo rozmawiać to sama doświadczyłam :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.