Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21953 miejsce

Dwanaście samolotów F-16 wyląduje w poniedziałek w Łasku. Na Litwę poleciały amerykańskie F-15

12 amerykańskich myśliwców F-16 przyleci w poniedziałek do bazy w Łasku. Do Polski przybędzie też kontyngent 300 żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych.

http://www.flickr.com/photos/dvids/ Licencja: http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ / Fot. Fot. DVIDSHUB/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)Baza w Łasku zostanie wzmocniona przez amerykańskie Siły Powietrzne dwunastoma samolotami F-16. Maszyny mają przylecieć do Polski 10 marca - podaje serwis Rp.pl. Wraz z nimi do naszego kraju przybędzie 300 żołnierzy.

Stany Zjednoczone wysyłają też samoloty F-15 na Litwę. Do kwietnia Amerykanie dowodzą obroną państw nadbałtyckich w ramach  / Fot. By SMSgt Thomas Meneguin [Public domain], via Wikimedia CommonsNATO. Na lotnisku Zokniai wylądowało już sześć myśliwców i dwa samoloty-cysterny. Wcześniej w misji brały udział cztery maszyny. Przestrzeń powietrzna Litwy, Łotwy i Estonii kontrolowana jest rotacyjnie przez lotnictwo innych członków NATO, bo kraje te nie posiadają własnych sił powietrznych.

Chuck Hagel, szef Pentagonu nie ukrywa, że zwiększenie pomocy militarnej ma związek z wydarzeniami na Ukrainie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Chciałbym zauważyć,że rozważania o konflikcie Rosji z Chinami i Indiami razem to jakaś totalna pomyłka...Raz,że Rosjanie mają poprawne stosunki z Chinami jak również bardzo dobre z Indiami.Chińczycy z kolei nie przepadają za Indiami i dlatego szachują Indie wspierając Pakistan.I odwrotnie Indie zawsze byłby wspierane przez ZSRR,a dzisiejsza Rosja o tym nie zapomina.Na drodze konfrontacji Ameryki z Rosją stoi biedne europa,która tworzy Unię europejską,a jest totalnie spolaryzowana.Nikt w europie nie podskoczy Rosji i na pewno europa pokaże słabość w tym konflikcie.Najtragiczniejsze dla układu sił w świecie i sytuacji międzynarodowej jest złamanie Układu w Budapeszcie pomiędzy Ukrainą z jednej a Rosją i USA z drugiej strony.Amerykańskie wojska to kolejny mały krok pokazujący,że USA nie zamierza tolerować posunięć Putina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest jednak różnica - zestrzelić polski samolot, a zestrzelić amerykański... Myślę, że tego drugiego sporo państw by się obawiało...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do tej pory Kłopotka uważałem za jedynego rozsądnego z całego PSL-u. Po tej awanturze widoczne jest stanowisko antyukraińskie i o zgrozo prorosyjskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żadna baza nie zostanie niczym wzmocniona, to dawno zaplanowane ćwiczenia.
Bawią mnie tworzone teorie spiskowe o ''wielkiej pomocy'' bratniej armii.

12 samolotów i armia Rosyjska drży...... ze śmiechu.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do Chin pełna zgoda, już dochodziło do napięć na granicy z Rosją, ale Indie? Nie bardzo wiem, w jaki sposób geograficznie miałyby urwać kawałek Rosji. Odcięty kawałek kraju, w odległości tysięcy kilometrów aż prosi się o bunt i odzyskanie niezależności. Z kolei jestem ciekawy, co zrobiłaby Japonia mając do wyboru walkę przeciw USA i ewentualnie ramię w ramię z Chinami. Obyśmy się nie dowiedzieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku, wolałbym się nie przekonywać o tym, jak Chiny mogłyby zareagować. Mimo wszystko jednak jakiś czas temu się nad tym zastanawiałem.

Bardzo dużo zależałoby od tego, czy Indie zaangażowałyby się w ewentualny konflikt. Myślę, że jeśli by to zrobiły (aczkolwiek w ogóle nie jestem pewien po czyjej mogłyby się opowiedzieć stronie), to Chiny znalazłyby się w sytuacji bez wyjścia i zmuszone rozpocząć działania wojenne również, bez względu na preferencje Indii.

Gdyby Indie i Chiny ruszyły ramię w ramię, to i tak chodziłoby o to, który kraj urwie więcej Rosji. Gdyby byli wrogami, to tym bardziej Chiny domagałyby się później części obecnych ziem Rosyjskich.
Zastanawiające może się wydawać, że od razu przypisałem Chinom sojusz nie z Rosją a innymi państwami. Wobec obecnej sytuacji geopolitycznej i powiązań gospodarczych wydaje się to po prostu sensowne.

Miejmy jednak nadzieję, że te czarne scenariusze pozostaną w sferze fantastyki, gdyż są one zbyt przerażające by miały stać się rzeczywistością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze, niektórzy tu sobie przywłaszczają monopol na umiejętność rozumowania, niestety bez szczególnych podstaw. Co do otoczenia, to ciekawy jestem jak w takiej sytuacji zachowałyby się Chiny. Myślę, że starałyby się nie angażować bezpośrednio w walkę, ale w ramach możliwości przedłużać wojnę. Byłoby to korzystne dla ich gospodarki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Federacja jest na swój sposób otoczona. Gdyby zdecydowała się na otwartą konfrontację i wywołanie globalnej wojny, to odczuje to najmocniej w swojej krótkiej historii

Komentarz został ukrytyrozwiń

A PAn nie potrafi rozumować? Czy Rosja zdecyduje się przerzucić wszystkie siły w jednej region? Przecież to byłby jej koniec

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponadto jeżeli chodzi o myśliwce, to Rosja posiada ich 2194 a dla przykładu Polska posiada ich 64. Pamiętać jednak należy o sojuszu, w którym się znajdujemy a także, że rozmawiamy o Ukrainie, w której arsenale znajduję się ponad 200 myśliwców. Więc gdyby się zastanowić, to w przypadku obrony terytoriów, liczby te są całkiem rozsądne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.