Facebook Google+ Twitter

Dwie eksplozje na maratonie w Bostonie. Są zabici i ranni [Wideo]

W poniedziałek w czasie maratonu w Bostonie, niedaleko linii mety, doszło do dwóch silnych wybuchów. W wyniku eksplozji co najmniej 3 osoby zginęły, a ponad 140 zostało rannych. Przypuszcza się, że mógł być to zamach terrorystyczny.

Eksplozja w Bostonie / Fot. PAP/EPA/STUART CAHILLDo dwóch silnych eksplozji doszło ok. godz. 14.45 czasu lokalnego, na ulicy Boylston Street, gdzie znajdowała się linia mety maratonu. Większość osób, które ucierpiały, to widzowie przyglądający się biegowi. Wybuchy były słyszalne niedaleko miejsca zdarzenia, w hotelu Fairmount Copley Plaza. W biegu brało udział 27 tys. uczestników, w tym 29 Polaków. Według wstępnych informacji, co najmniej 3 osoby zginęły, a ponad 140 jest rannych, w tym niektórzy są w stanie krytycznym.

Na miejscu zdarzenia są żołnierze z Gwardii Narodowej, powstał tam ogromny chaos, widzowie zaczęli uciekać zaraz po eksplozjach. Według informacji podanych przez zastępcę komisarza nowojorskiej policji, Paula Browne'a, w związku z wybuchami w Bostonie, w Nowym Jorku został podniesiony stopień zagrożenia. Zaostrzono środki bezpieczeństwa przy głównych punktach miasta.

Eksplozja w bibliotece
Według informacji podanych przez portal wiadomosci.gazeta.pl w bibliotece im. Johna F. Kennedy'ego doszło do kolejnej eksplozji. Bostońska policja nie ma pewności, czy oba wydarzenia są ze sobą powiązane. Według słów rzeczniczki biblioteki, w wyniku wybuchu, doszło do pożaru w budynku, jednak nikt nie ucierpiał. Biblioteka znajduje się 5 km od linii mety Maratonu.

Przestrzeń powietrzna nad Bostonem została zamknięta. Wyłączono także usługi telefonów komórkowych, w celu uniknięcia zdalnych detonacji.

Po wybuchach, do których doszło w Bostonie, prezydent Barack Obama zwołał specjalną konferencję. W czasie przemówienia poinformował, że wszystkie zasoby rządu federalnego zostały skierowane do Bostonu, a priorytet to zabezpieczenie Stanów Zjednoczonych. Prezydent powiedział, że ciągle nie wiadomo, kto jest sprawcą ataku, poprosił, by nie wyciągać pochopnych wniosków. Podkreślił także, że osoby odpowiadające za zaistniałą sytuację, poczują ciężar odpowiedzialności.

Maraton bostoński jest jednym z najstarszych biegów w USA. Pierwszy bieg miał miejsce 19 kwietnia 1987 r. Wyścigi odbywają się co roku w Dniu Patriotów - święcie mającym na celu uczczenie bitew pod Lexington i Concord.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

3 osoby zginęły i wielka, ogólnoświatowa wrzawa medialna.

Polecam zapoznać się ze statystykami ofiar cywilnych w wojnie w Iraku, rozpętanej w imię typowo teksańskiej, chrześcijańskiej sprawiedliwości i prawości w wykonaniu Busha: http://www.iraqbodycount.org/

Nie jestem zwolennikiem bezsensownego mordowania, zwłaszcza w tak tchórzliwy sposób, odarty z godności czasów, gdzie robiło się to chociaż w imię wysokich idei, ale w obliczu tego, co amerykański "humanitaryzm" wyprawia w świecie, oraz mając w świadomości poparcie omamionego imperializmem pod przykrywką niesienia "pokoju" społeczneństwa amerykańskiego, nie poruszyłaby mnie wiele więcej śmierć 3,000 hamburgerów, zamiast trzech. Przynajmniej statystycznie byłoby SPRAWIEDLIWIEJ, jeśli już operujemy tego typu populistycznymi pojęciami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potworność tych wydarzeń jest o tyle większa, że ta impreza nie miała żadnego politycznego ani religijnego podtekstu. Wręcz przeciwnie - łączy wszystkich biegaczy niezależnie od koloru skóry czy wyznania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.