Facebook Google+ Twitter

Dwie kobiety schwytały pedofila w Sosnowcu. Otrzymają nagrody

Kilka dni temu w Sosnowcu dwie młode kobiety, dzięki swojej czujności i odwadze, schwytały pedofila, który zaatakował dwie dziewczynki w przykościelnej toalecie. Dziś prezydent miasta chce nagrodzić bohaterki.

Jak donosi redakcja RMF24.pl, prezydent Sosnowca chce nagrodzić dwie młode kobiety, które kilka dni temu schwytały pedofila na osiedlu Bohaterów Monte Cassino.

Kobiety, które czekając pod kościołem na swoje dzieci, zauważyły zapłakaną dziewczynkę. Podeszła ona do nich, prosząc o chusteczkę, i opowiedziała o zdarzeniu w przykościelnej toalecie. Jak tylko panie usłyszały co się stało, rzuciły się w pogoń za 40-letnim mężczyzną, który napastował ośmiolatki.

Kobiety krzyczały, by ktoś im pomógł, lecz nikt nie reagował. Pies pani Darii - jednej z bohaterek - rzucił się na zboczeńca i ułatwił jego obezwładnienie. Potem przyjechała policja i ujęła sprawcę, który spędzi w areszcie co najmniej 2 miesiące.

To nie pierwszy incydent z pedofilem na sosnowieckim osiedlu Bohaterów Monte Cassino. Dwa tygodnie temu mężczyzna kazał rozebrać się dziewczynce w windzie w jednym z bloków. Na szczęście dziecku udało się uciec i nie doszło do tragedii. Nie wiadomo jednak czy chodzi o tego samego zwyrodnialca czy był to ktoś inny.

W podziękowaniu za schwytanie sprawcy, obie panie - Pani Daria i Pani Joanna, zostaną nagrodzone przez prezydenta miasta. Był to niewątpliwie bohaterski czyn wymagający natychmiastowej reakcji i odwagi - czym obie panie się wykazały. Jak mówi Rafał Łysy z sosnowieckiego Urzędu Miasta: "Pomysłów na nagrodzenie pań było kilka, ale ostatecznie postanowiono zapytać bohaterek, jaka nagroda byłaby najlepsza? Obie panie zgodnie stwierdziły, że usatysfakcjonują je pieniądze. Dlatego zostaną uhonorowane, za ten odważny czyn nagrodą pieniężną".

Nagrodzone zostaną też obie dziewczynki. Ponieważ obie głośno krzyczały, zwracając na siebie uwagę, zapobiegły tragedii. Twierdzą, że takiego zachowania nauczyły się w szkole. Prezydent Sosnowca nagrodzi je zabawkami.

Podobno i bohaterski pies otrzyma także jakąś nagrodę, w końcu przyczynił się w dużej mierze do schwytania zboczeńca. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w najbliższy piątek, 30 marca.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Roszpunka
  • Roszpunka
  • 29.03.2012 23:08

Oby więcej takich odważnych osób! Brawo drogie Panie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bravo! Panie Karolu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I pamietajcie droge panie , tak jak powiedziała mała dziewczynka zaatakowana w Sosnowcu, w tym miejscu " intymnym" panowie mają słaby punkt( tak powiedziała Jej mama), dopowiem- a nie coś co można im zazdrościć. I najbezpieczniej gdy jest pewna siebie kobieta i grzeczny mężczyzna. A mężczyżni którzy ze mną się nie zgadzają albo mają duży samochód albo chodzą na siłownie.Nie musicie- wystarczy nie mieć kompleksów i nie bójcie się kobiet do tego stopnia , że ich uprzedmiotowiacie . Wystarczy kochać. A jeśli się ze mną zgadzają to podziwiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 29.03.2012 06:23

I dokładnie tak się walczy z pedofilią, a nie poprzez cenzurowanie internetu, które nic dobrego nie przynosi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Górnik
  • Górnik
  • 28.03.2012 18:29

Może to jakiś trójkąt "bermudzki" :-) albo zbyt duże zapylenie powietrza miesza ludziom w głowach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jadzia Mors
  • Jadzia Mors
  • 28.03.2012 18:02

Znowu Sosnowiec! Czy tam mieszkają normalni ludzie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.