Facebook Google+ Twitter

Dwie książki o Pepie Guardioli od Wydawnictwa SQN!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-10-17 12:57

17 października, nakładem Wydawnictwa SQN, ukazują się dwie książki poświęcone znanemu piłkarzowi i trenerowi, Pepowi Guardioli. Pierwsza jest typową biografią, natomiast druga prezentuje sportowca widzianego oczami jego przyjaciół i wrogów.

 / Fot. Materiały promocyjnePierwsza książka Jaumea Collella nosi tytuł Pop Guardioli. Biografia. Jest to obiektywna prezentacja piłkarza. Relacja z jego życia. Książka opisuje jak narodziła się fascynacja Pepa piłką nożną. Piłkarz już jako trzyletni chłopiec wypełniał swój wolny czas grą. Chodzą pogłoski, że mury przy placu w Santpedor naznaczone są śladami po jego silnych uderzeniach. Mimo zamiłowania do tego sportu, mały Pep był przykładnym uczniem. Systematycznie chodził na zajęcia i zodbywał dobre oceny w szkole. Z czasem podjął decyzję o opuszczeniu swojego rodzinnego miasteczka i wstąpieniu do La Masii, szkółki piłkarskiej klubu FC Barcelona. Bardzo tęsknił za domem ale ta tęsknota nie staneła mu na drodze w realizacji marzeń. W wieku dziewiętnastu lat po raz pierwszy wybiegł na murawę Camp Nou. I tak właśnie rozpoczął swoją drogę zawodową jako rozchwytywany sportowiec, a zakończył ją jako doceniony trener. Wiele fachowców twierdzi, że stworzył jedną z najlepszych drużyn w historii piłki nożnej.

Ciekawostką jest to, że epilog do tej biografii napisał polski dziennikarz sportowy, Dariusz Wołowski.

 / Fot. Okładka książkiAutorem drugiej publikacji pt. Pep Guardiola. Oczami innych jest Jordi Pons, dziennikarz sportowy. Ta książka jest obrazem sportowca z punktu widzenia innych osób. O Pepie wypowiadają się przyjaciele, rodzeństwo, rodzice, jego obecny następca Tito Vilanowa, a także piłkarze z konkurencyjnych drużyn, np. z Real Madryt, szefowie klubu oraz jego trenerzy o przeciwstawnych poglądach. Zapewne jest to obraz mniej wyidealizowany niż poprzedni.

W książce tej czytelnik odkryje też skrywane od dawna tajemnice pikarza. Poza tym na podstawie tych wszystkich opinii będzie miał idealną okazję, aby poznać Guardiolę, jego osobowość, sposób bycia i reakcje w różnych sytuacjach.

Obie książki ukazują się nakładem Wydawnictwa Sine Qua Non. Jest to młode wydawnictwo, powstało dopiero w połowie 2010 roku. Głównym jego założeniem jest publikowanie książek, w których ktoś dzieli się swoją pasją. W tym przypadku jest to sport. Do tej pory ukazały się pozycje m.in. o piłce nożnej, sztuce, serialach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.