Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11219 miejsce

"Dwie morgi utrapienia" w Teatrze Rozrywki Lutnia w Łodzi

W najbliższą niedzielę 22 listopada w łódzkim Teatrze "Lutnia" będzie można zobaczyć komedię "Dwie morki utrapienia". Warto zarezerwować sobie czas by zobaczyć przebój polskiego komediowego teatru.

Plakat spektaklu "Dwie morgi utrapienia" to prawdopodobnie największy powojenny przebój polskiego komediowego teatru, do dziś rekordzista Polski jeśli chodzi o czas wystawiania na scenie jednego teatru. W warszawskim Teatrze Kwadrat prezentowano go ponad 600 razy. Dwie morgi utrapienia" wróciły po latach na scenę w nowej odsłonie i gwiazdorskiej obsadzie. Obsada wygląda imponująco: Katarzyna Glinka/ Magdalena Wójcik (dubl.), Andrzej Grabarczyk/Sylwester Maciejewski (dubl.), Klaudia Halejcio, Tadeusz Chudecki i Mikołaj Roznerski.

Marian Kosela to samotny mężczyzna, który zajmuje się gospodarzeniem na dwóch morgach gruntu, które to są położone... w samym centrum wielkiego miasta. Jakimś trafem to gospodarstwo ocalało przed wywłaszczeniem. Teraz, w czasach kapitalizmu i wolnego rynku, ten kawałek ziemi zainteresował poważnych inwestorów z wielkimi pieniędzmi. Kosela jednak nie ma zamiaru skorzystać z ich propozycji i sprzedać swoje poletko. Pomimo nacisków swoich dzieci, gospodarz pozostaje nieugięty. Planuje natomiast załatwić z nimi poważne rodzinne interesy, ma swój plan i - jak się okaże - przechytrzy wszystkich.

Sztuka miała swoją premierę w Teatrze Kwadrat, w 1997 roku. Na podstawie tej sztuki powstał film pt. "Zróbmy sobie wnuka", do którego reżyser Marek Rębacz napisał scenariusz.

Wiadomości24.pl są oficjalnym partnerem medialnym Teatru Rozrywki "Lutnia" w Łodzi.

Data wydarzenia: 22 listopada 2015 o godz. 16:00 i 19:00
Miejsce: Teatr Rozrywki LUTNIA, ul. Piotrkowska 243

Bilety w cenie 95 zł do nabycia: - kasa ul. Piotrkowska 243 Łódź oraz w dniu spektaklu przez godzinę do rozpoczęcia wydarzenia, www.teatrlutnia.pl, www.kupbilecik.pl, zamówienia grupowe (tel:795-036-770).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.