Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20967 miejsce

Dwie ofiary katastrofy awionetki koło Otwocka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-20 15:07

W okolicach miejscowości Otwock Wielki spadła awionetka. Dwie osoby, które nią leciały nie żyją - wynika z relacji służb ratowniczych.

tvn24.pl / Fot. screenSamolot typu Sting spadł w okolicach miejscowości Otwock Wielki. - Leciał z Konstancina. Na pokładzie było dwóch mężczyzn: właściciel samolotu oraz bardzo doświadczony pilot LOT, który zamierzał nabyć maszynę - powiedział na antenie TVN24 Jan Borowski, właściciel firmy, która hangarowała samolot.

Otwocka policja otrzymała informację o wypadku około godziny 14. 30. - Mamy dwie ofiary - mówił na antenie TVN24 Jarosław Sawicki z policji w Otwocku. - Samolot spał na pola, wbił się w ziemię - dodał.

screen / Fot. tvn24.plSzef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich powiedział, że na miejsce udał się zespół ekspertów, który ma wyjaśnić przyczyny wypadku. Klich dodał, że z pierwszych zdjęć zrobionych na miejscu katastrofy wynika, że samolot uderzył w ziemię pod dużym kątem. Jak dodał, prawdopodobnie awionetka straciła gwałtownie na prędkości, mogło dojść do uszkodzenia płata lub silnika. Ustalenie dokładnej przyczyny katastrofy i sporządzenie dokumentacji potrwa kilka miesięcy.

Na miejscu są policja, prokurator oraz 4 jednostki straży pożarnej, które zabezpieczają rejon wypadku. Samolot spadł na trudno dostępny, podmokły teren, dlatego akcja jest utrudniona.

Zobacz okolicę, w której doszło do wypadku:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.