Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22953 miejsce

Dwie polskie produkcje na festiwalu filmowym Sundance. "Punkt wyjścia" i "Obiekt" zakwalifikowały się do konkursu Documentary Short Films

"Punkt wyjścia" Michała Szcześniaka i "Obiekt" Pauliny Skibińskiej powalczą o nagrodę na festiwalu filmowym Sundance - najważniejszej imprezie kina niezależnego na świecie. Festiwal rozpocznie się 22 stycznia i potrwa do 1 lutego 2015 roku.

 / Fot. screenDwie polskie produkcje "Punkt wyjścia" Michała Szcześniaka i "Obiekt" Pauliny Skibińskiej zakwalifikowały się do styczniowego konkursu filmów krótkometrażowych Festiwalu Filmowego Sundance. Sukces tym większy, że w tym roku do sekcji krótkometrażowej nadesłano aż 8 061 zgłoszeń z całego świata. Filmy polskich reżyserów znalazły się wśród 18 zaakceptowanych do konkursu produkcji.

O główną nagrodę w konkursie Documentary Short Films "Punkt wyjścia" i "Obiekt" powalczą m.in. z takimi produkcjami jak "Abandoned Goods" (Wielka Brytania), "The Collectors: Beekeeper" (USA), "The Face of Ukraine: Casting Oksana Baiul" (Australia), "Pop-Up Porno: f4m" (Kanada).

Zobacz także: Ida nominowana do nagród BAFTA. Powalczy o zwycięstwo z Lewiatanem Zwiagincewa

"Punkt wyjścia" Michała Szcześniaka to opowieść o dawaniu drugiej szansy. Główną bohaterką jest Aneta, która odsiaduje karę pozbawienia wolności za morderstwo. Po dziewięciu latach "odsiadki" każdego dnia wyjeżdża poza mury zakładu karnego do domu spokojnej starości, gdzie opiekuje się panią Heleną, ciężko chorą starszą kobietą. Poznając lepiej główną bohaterkę możemy dostrzec, że to ciepła i dobra osoba. Czeka ją próbą, w której pomoże jej pani Helena.

Produkcja została nagrodzona m.in. na 33. Koszalińskim Festiwalu Debiutów filmowych "Młodzi i Film", a także podczas 22. Camerimage - film otrzymał Złotą Żabę w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych.

Zobacz też: Powitaj Marty'ego McFly'a. Bohater filmu Powrót do przyszłości przybędzie do naszych czasów 21 października

Z kolei "Obiekt" Pauliny Skibińskiej to kreacyjny obraz akcji poszukiwawczej, rozgrywający się w przestrzeni dwóch światów - na lodowej pustyni oraz pod wodą. Film jest opowiadany z punktu widzenia ekipy ratunkowej, nurka wkraczającego do podlodowego świata oraz zwykłych ludzi, oczekujących na brzegu - czytamy na studiomunka.pl.

Zarówno "Punkt wyjścia", jak i "Obiekt" zostały zrealizowane w Studiu Munka i są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Festiwal Filmowy Sundance jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć propagujących kino niezależne na świecie. Odbywa się każdego roku w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Program konkursowy obejmuje filmy fabularne i dokumentalne w kategorii pełno i krótkometrażowej.Źródła: sundance.org, pisf.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.