Facebook Google+ Twitter

Dwie rozgłośnie nadają z jednej częstotliwości we Wrocławiu

Niemożliwe? A jednak. Dwa radia na jednej fali o takiej samej nazwie to wynik sporu wspólników. Jedno radio Aplauz nadaje z nadajnika na Arkadach Wrocławskich, a drugie z domu studenckiego Kredka na placu Grunwaldzkim.

 / Fot. Gazeta WrocławskaJak czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wrocławskiej", wrocławian, którzy ustawią swoje radioodbiorniki na częstotliwość 95,1 FM, czeka spore zaskoczenie. W zależności od tego, jak ustawią antenę, usłyszeć mogą dwie różne rozgłośnie.

Ci, którzy antenę skierują w stronę placu Grunwaldzkiego lub mieszkają w tej okolicy, usłyszą audycję z nadajnika na dachu akademika Kredka. Bliżej ulicy Powstańców Śląskich słychać Aplauz, nadawany z budynku Arkad Wrocławskich. Wszystko to efekt sporu wspólników firmy, do której należał dotychczasowy Aplauz. Nie mogą porozumieć się, który z nich ma prawa do nadawania.

Według Urzędu Komunikacji Elektronicznej, nielegalnie nadaje radio Aplauz z nadajnika na Arkadach Wrocławskich. Koncesję na wrocławskie radio Aplauz ma firma Aida SA. Dotychczas program stacji był tworzony przy ul. Robotniczej i puszczany w eter z nadajnika umieszczonego na budynku Arkad. Za jego obsługę odpowiadała firma Aida Radio SA. Jednak pod koniec czerwca doszło do konfliktu w radzie nadzorczej Aidy.

"Na zebraniu, na którym pojawiło się trzech z sześciu jej członków, zdecydowano o zmianach w zarządzie" - opowiada Andrzej Mroczkowski z byłego już zarządu Aidy. "Sprawę ma teraz zbadać prokuratura, jednak w międzyczasie sąd już zarejestrował nowy zarząd" - skarży się "Gazecie Wrocławskiej".

Michał Kamieniec z wrocławskiego oddziału UKE mówi, że wysłali pismo do "nielegalnej" rozgłośni i mają obiecane, że stacja, która nadaje z Arkad Wrocławskich zamilknie we wtorek.

Nowa (stara) rozgłośnia we Wrocławiu


Wkrótce we Wrocławiu znów będzie nadawało radio WaWa. Właśnie zgodziła się na to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Stację tę usłyszymy na częstotliwości 105,5 FM. Na razie z tej częstotliwości korzysta radio Gold FM z Oławy. Należy ono do tego samego właściciela, co WaWa. KRRiT zgodziła się jednak, by przeniósł nadajniki do Wrocławia i zmienił nazwę rozgłośni. WaWa gra wyłącznie polską muzykę, dziś nadaje w Warszawie i Łodzi. Do końca 2007 r. można ją było odbierać we Wrocławiu, ale częstotliwość oddało radiu Eska Rock.

źródło: "Polska Gazeta Wrocławska"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Do Joasi:
Moja uwaga była trafiona w przeciwieństwie do twojej. Nie wiem jak wyglądał pierwotny tekst, zapamiętaj: gdy kogoś cytujesz jego słowa w cudzysłów ujmujesz.
Gdybyś tak postąpiła Joasiu, wtedy mojej uwagi z pewnością by tu nie było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grześku, warto przypomnieć, że to nie pierwsza taka sytuacja we Wrocławiu. Kilka lat temu spór o częstotliwość toczyła radiowa trójka z nieistniejącym już blue fm, które nie chciało zwolnić zajmowanego wcześniej pasma. Przez dwa tygodnie UKE zagłuszało całą częstotliwość i nadawca się przestroił, zwalniając pasmo trójce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sięgnęłam, zobaczyłam, napisałam.
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale tekst w pierwszej wersji zawierał błąd, bo "niemożliwe" było napisane oddzielnie ("nie możliwe?"). Stąd moja uwaga. Natomiast Twoja jest już nietrafiona :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Joasi:
To sama po niego sięgnij, chyba że dla Ciebie jest to ,,niemożliwością"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie możliwe?
Ja wiem, że słowniki wyszły z mody, ale nie bójmy się po nie sięgać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.