Facebook Google+ Twitter

Dwie słonice wkrótce przyjadą do Krakowa

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-11-21 08:02

W najbliższych dniach do krakowskiego ogrodu zoologicznego dostarczone zostaną dwie słonice z hiszpańskiego Terra Natura Park. W Krakowie czeka już przygotowany wybieg i niecierpliwi pracownicy zoo.

- Mamy zgody ministerstw w Hiszpanii i w Polsce, załatwiamy teraz pozwolenie na wywóz i uzgadniamy warunki transportu zwierząt. Niemiecki przewoźnik wyjaśnił nam, że potrzebuje tygodnia na przygotowanie podróży - mówi dyrektor krakowskiego zoo Józef Skotnicki.

<!-- <![CDATA[ if(INTPL("isAd","skyscraper"))document.write(unescape("%3Cdiv%20id=%22newsAddContent%22%3E%3Ctable%20class%3D%22advertisement%20skyscraper%22%3E%3Ctr%3E%3Ctd%20class%3D%22ads%22%3E%0A")); // ]]> --> <!-- <![CDATA[ INTPL("insertAd","skyscraper"); // ]]> --> <!-- <![CDATA[ if(INTPL("isAd","skyscraper"))document.write(unescape("%0A%3C%2Ftd%3E%3C%2Ftr%3E%3C%2Ftable%3E%3C%2Fdiv%3E")); // ]]> -->

Hiszpańskie słonice dotrą do Krakowa droga lądową. Ich dostarczeniem zajmie się firma, wyspecjalizowana w transporcie zwierząt egzotycznych.- Korzystaliśmy już z usług niemieckiej firmy. Mamy do niej zaufanie. Dowiedziałem się, że szykują dla pasażerek klimatyzowany kontener na dwa słonie - mówi dyrektor Skotnicki.

Dyrektor mówi, że transporty słoni, żyraf i nosorożców należą do najbardziej skomplikowanych i ryzykownych. Specjalizują się w nich zaledwie trzy firmy w Europie. Słonie są trudne do przewożenia ze względu na wagę. Nie usypia się ich na czas przewozu. Kontener z Chittą i Baby będzie ważył przeszło 12 ton. Na szczęście, obie słonice podróżują nie po raz pierwszy. W swoim życiu Baby mieszkała już w Indiach i w Rzymie, a Chitta m. in. w Austrii.

Słonice zajmą pustą od lipca (po śmierci 40-letniej Birmy) krakowską słoniarnię. Została ona przerobiona zgodnie z życzeniem dyrekcji hiszpańskiego ogrodu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.