Facebook Google+ Twitter

Dwie trzecie Europejczyków wyjedzie... na wakacje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-06 15:51

Mimo niekorzystnej sytuacji gospodarczej i wzrostu cen paliw, na wakacje z siedmiu państw Unii Europejskiej wybiera się więcej turystów niż w poprzednich latach. Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego przez francuski ośrodek badań statystycznych Ipsos we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Belgii i Austrii.

Dwie trzecie Europejczyków zamierza wyjechać między czerwcem a wrześniem tego roku na urlop, z tego jedna czwarta planuje kilkakrotne wyjazdy. Ipsos za wakacje uważa pobyt poza domem przez co najmniej cztery kolejne noce z innych powodów niż zawodowe. Najpopularniejszy jest wyjazd dwutygodniowy - prawie 40 procent ankietowanych.
Najchętniej w tym roku w drogę wyruszą Włosi (77 procent ankietowanych), więcej o 9 procent niż w poprzednich latach. Podobne zamiary mają Francuzi. Brytyjczycy, którzy najchętniej korzystali z urlopów w ubiegłym roku, w tym mniej chętnie ruszają się z domu. Poniżej średniej europejskiej z urlopów korzystają mieszkańcy pozostałych krajów siódemki, a największy spadek notują Austriacy.
60 procent badanych jedzie na urlop, żeby odpocząć. Dla Francuzów i Brytyjczyków wakacje są po to aby zwiedzać i poznawać inne kultury. Co raz mniej popularne są wakacje pod gruszą.
Europa, to główne miejsce urlopu Europejczyków, Brytyjczycy chętnie odwiedzają Stany Zjednoczone.
Wybierając się na wakacje, ankietowani biorą pod uwagę budżet, klimat, ryzyko sanitarne, niebezpieczeństwo zamachów, infrastrukturę turystyczną i atrakcje kulturalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.