Facebook Google+ Twitter

Dwie zbrodnie "W cieniu kaplicy"

Dwa ciała, w tym jedno rozszarpane przez dzikie zwierzę. Przez zwierzę? Zagadka zbrodni wydaje się skomplikowana, coraz nowsze sprawiają coraz większą niespodziewaną, a sam detektyw o mało nie stracił życia i to kilka razy z rzędu

A co na to ksiądz dający mniejsze pokuty za (nie)drobną opłatą? W cieniu kaplicy - kontynuacja genialnego kryminału średniowiecznego Niespokojne kości. Rok po polskiej premierze pierwszego tomu w ręce czytelnika trafia kontynuacja powieści.

 / Fot. Wydawnictwo PromicHugh jest chirurgiem, a przy okazji pilnuje na dworze lorda Gilberta. Od rozwiązania poprzedniej zagadki morderstwa minęło 1,5 roku. Medyk w tym czasie zdążył już zapoznać się ze swą rolą, leczył ludzi i... i nadal pozostaje stanu wolnego. Chce mieć żonę, ale nie ma odwagi. O ile w Niespokojnych kościach naszego bohatera żegnamy jako kawalera, tak w kolejnej książce przed Hugh zaczyna z daleka być widoczne światełko w tunelu prowadzącym do zawarcia małżeństwa. Gdy na jego drodze (zarówno zawodowej - pilnuje porządku na dworze lorda, jak i prywatnej - lubi dociekać prawdy i prowadzić śledztwa, a ponadto hołduje sprawiedliwości, a takie połączenie to chyba wystarczający powód, aby zakasać rękawy szat i ukarać winowajców krzywd).

Książka M.R. Starra to przede wszystkim powieść lekka, opatrzona dogłębną analizą średniowiecznych świąt, sposobów odliczania czasu, gdy nie znano zegarków, metod leczniczych. Świetnie wkomponowane w fabułę, niezauważalne na pierwszy rzut oka. Ponadto wielowątkowość, choć wydaje mi się, że w przeciwieństwie do poprzedniej części miłości znacznie więcej tu uraczymy. No i tradycyjnie (ku uciesze czytelnika, kosztem ofiar) mamy tak jak poprzednio i tu dwa trupy, czyli dwie oddzielne historie, które spajają się w jedno.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czytałam "Niespokojne kości" i byłam zachwycona. Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się zapoznać się z tą książką. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.