Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7227 miejsce

Dwieście eksponatów, repliki wnętrz, makiety. Titanic odsłoni swoje tajemnice na wystawie w Warszawie

Od 8 kwietnia będzie można oglądać w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wystawę "Titanic". To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć ponad 200 oryginalnych eksponatów pochodzących ze statku, a także zwiedzić repliki wnętrz.

 / Fot. Musealia Entertainment SL (aip)Titanic był największym na świecie pływającym hotelem. Po raz pierwszy wypłynął z portu w rejs do Nowego Jorku 10 kwietnia 1912 roku. Dokładnie cztery dni później zderzył się z górą lodową i zatonął. Z 2207 osób na pokładzie przeżyło jedynie siedemset dwanaście.

Od tamtego czasu wrak statku budził ogromne zainteresowanie badaczy. Siedemdziesiąt lat po katastrofie, 1 września 1985 roku, francusko-amerykańska ekspedycja jako pierwsza zaprezentowała film z zatopionego parowca. Ich aktywność stanowiła inspirację dla kolejnych ekspedycji. W ślad za nią ruszyła kolejna przygotowana przez RMS Titanic INC z wyłącznym prawem do eksploracji wraku. Efekty pracy tych grup będziecie mogli zobaczyć na wystawie w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (na powierzchni 2000 m2), na której znajdziecie ponad 200 przedmiotów wydobytych z zatopionego Titanica.

Wśród nich między innymi: Dziecięce buciki, oryginalny serwis stołowy, pocztówka napisana przez pasażera trzeciej klasy o luksusie na statku, prywatne zdjęcia podróżnych czy dziennik prowadzony na bieżąco aż do dnia katastrofy. Niektóre z przedmiotów zostały podarowane przez osoby, które przeżyły tę katastrofę. Zwiedzając ekspozycję będziecie mieli okazję przejść się po pokojach, poznać kabinę kapitana i załogi, mostek kapitański i pokój radiotelegrafisty. Dzięki tej wystawie zgłębicie historie poszczególnych pasażerów, a także zobaczycie, jak wyglądał proces promocji rejsu i pozyskiwania pasażerów, no i przebieg feralnej podróży.

Wystawa odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 8 kwietnia - 9 października, otwarta będzie codziennie w godzinach 9.00–20.00. Titanic the Exhibition można będzie oglądać w salach PKiN, czwarte piętro.

Wystawa Titanic, Warszawa - bilety

Ceny biletów: Bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści, osoby powyżej 65 roku życia) - w tygodniu: 29,99 zł, w weekend: 34,99 zł Bilet normalny - w tygodniu: 39,99 zł, w weekend: 44,99 zł Więcej informacji o wystawie i sprzedaż biletów na www.wystawatitanic.com.pl.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.