Facebook Google+ Twitter

Dwóch europosłów z PO przeciwko nowej Komisji Europejskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-09 20:46

Dwóch europosłów Platformy Obywatelskiej, Paweł Zalewski i Artur Zasada, jako jedyni z chadeckiej frakcji w Parlamencie Europejskim głosowali przeciwko nowej Komisji Europejskiej. Ich sprzeciw był formą protestu i miał wskazać na słabość unijnej polityki zagranicznej.

Polscy deputowani jako jedyni z pośród 265 posłów Europejskiej Partii Ludowej głosowali przeciwko nowej Komisji Jose Barroso. Paweł Zalewski podkreślił, że głosowanie nie miało charakteru personalnego i nie było skierowane przeciwko któremuś z komisarzy. Powiedział, że chciał w ten sposób zwrócić uwagę na brak realnej legitymacji Unii do prowadzenia polityki zagranicznej.

Podkreślił że przywódcy największych państw Unii Europejskiej nie udzielili wysokiemu przedstawicielowi Unii do spraw polityki zagranicznej, przyzwolenia do prowadzenia takiej polityki. Podkreślił, że pomimo instrumentów jakie daje Traktat Lizboński, największe państwa Unii wyraźnie pokazały, że nie chcą wspólnej polityki zagranicznej.

Zdaniem Zalewskiego przykładem tego było odwołanie przez prezydenta Baraca Obamę szczytu Unia -Stany Zjednoczone. Zdaniem Zalewskiego Obama wiedział bowiem, że łatwiej będzie mu porozumieć się osobno z Berlinem lub Paryżem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.