Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19108 miejsce

Dwóch Niemców szukało rodzinnych kosztowności. Nie mieli zgody konserwatora, wrócili do kraju bez skarbu (wideo)

W Lubomierzu na Dolnym Śląsku pojawili się goście z Niemiec. Mieli list z przeszłości, naszkicowaną mapę i plan, by odzyskać to, co pozostawili ich przodkowie. Kosztowności rzeczywiście się odnalazły, ale Niemcy nie mieli zgody konserwatora na poszukiwania.

 / Fot. TVN24/x-newsCzujność mieszkańców wzbudziły dwie tajemnicze osoby, które pojawiły się w mieście pewnego dnia późnym popołudniem. Goście chcieli pożyczyć szpadel i szukali czegoś pod drzewem. Nie mówili po polsku, za to mieli ze sobą kartkę ze słowami: "Jesteśmy dobrymi ludźmi, nie będziemy przeszkadzać. Przyjechaliśmy po swoje rodowe pamiątki". Mieszkańcy zawiadomili straż miejską oraz policję.

Niemcy nie mieli zgody konserwatora zabytków na wykopaliska i musieli wrócić do domu bez skarbu. Służby zabezpieczyły znalezisko i umieściły je w urzędowym sejfie. Nie wiadomo na razie, czy potomkowie Niemca mieszkającego kiedyś w Lubomierzu będą mogli odzyskać rodzinne pamiątki. Zależy to od tego, czy przedmioty zostaną uznane za zabytkowe.

TVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.