Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6018 miejsce

Dwóch policjantów zastrzelonych w Nowym Jorku (aktualizacja)

Jak informują amerykańskie media, dwóch policjantów zostało zastrzelonych w Nowym Jorku, kiedy siedzieli w radiowozie.

 / Fot. Fot. www.GlynLowe.com CC BY 2.0 flickrOkoło godziny 15 czasu lokalnego na nowojorskim Brooklynie zostało zastrzelonych dwóch policjantów. Sprawca podszedł do radiowozu od strony okna pasażera i oddał strzały. Jeden z policjantów został ranny w głowę. Natychmiast rozpoczęła się obława, a strzelec uciekł do pobliskiej stacji metra, gdzie sam się postrzelił. Policjanci zmarli zanim dotarli do szpitala. Według niepotwierdzonych informacji sprawca również poniósł śmierć w wyniku postrzału.

Strzelec został zidentyfikowany jako 28-letni mieszkaniec stanu Baltimore. Szybka reakcja służb wynikała z tego, że w okolicy odbywały się ćwiczenia antyterrorystyczne,w których brali udział również zastrzeleni funkcjonariusze. Na miejscu zabezpieczono broń, z której strzelano do policjantów. W internecie pojawiły się również zdjęcia pistoletu, które sprawca miał umieścić w portalu Instagram tuż przed całym zajściem.

Nie wiadomo czy zdarzenie ma jakikolwiek związek z wydarzeniami z Ferguson oraz śmiercią Erica Garnera.

Aktualizacja - 21.12.2014 10:40


Policja podała do wiadomości personalia sprawcy. Jest nim Ismaaiyl Brinsley. Przed całą akcją, pod jednym ze swoich zdjęć w portalu Instagram napisał: "Dziś nauczę świnie latać. Zabili jednego z naszych, zabijmy dwóch z nich." i wśród tagów dodał " #RIPErivGardner" (oryginalna pisownia z błędem) oraz "#RIPMikeBrown".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.