Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15775 miejsce

Dwoje Polaków spadło z klifu w Portugalii. Upadek obserwowały dzieci

Na przylądku Cabo da Roca nieopodal Sintry doszło w sobotę do tragicznego wypadku. Małżeństwo Polaków pozowało do zdjęcia, ich dzieci stały nieopodal, najprawdopodobniej robiły im zdjęcie. W pewnym momencie skała się osunęła. Matka i ojciec spadli z wysokości 80 metrów.

 / Fot. By Jacek555 (Jacek Plewa) (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-saWedług relacji świadków para pozowała do zdjęcia, które robiły im dzieci. Nie wiadomo dlaczego spadli w przepaść. Portugalska agencja Luca podała, że para była w wieku ok. 40 lat, zaś ich dzieci to pięcio- i sześciolatek. Dzieci widziały, jak ich rodzice spadają w przepaść. Udzielono im pomocy psychologicznej psychologa. Sprawą zajmuje się polski konsulat.

Akcja poszukiwacza była prowadzona z lądu, morza i powietrza. Ratownicy poinformowali, że Polacy spadli z wysokości ponad 80 metrów. Ponieśli śmierć na miejscu. Akcja poszukiwawcza mimo szybkiej reakcji nie przyniosła skutków. "Do wypadku doszło w miejscu trudno dostępnym dla łodzi. Biorący udział w operacji śmigłowiec również miał ograniczoną możliwość poruszania się z uwagi na panujące ciemności" - powiedział ratownik cytowany przez serwis Wyborcza.pl.

Skalisty Przylądek Roca to najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. Klif na Cabo da Roca mierzy 140 metrów nad poziomem Oceanu Atlantyckiego. Znajduje się ok 40 kilometrów od Lizbony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pani Agnieszko - wszystko się zgadza, prócz tej "chwili nieuwagi". Tych dwoje nieszczęśników przeszło poza barierę, której przekraczać nie wolno. W jakimś celu została tam postawiona.
Przekonanie, że "a co mi tu ktoś będzie płoty stawiał" doprowadziło do tragedii na własne życzenie. Jakież to polskie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście. Prawdopodobieństwo takiego wypadku....... :((
[*] :.((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma słów, które mogłyby odzwierciedlić rany jakie potworzyły się w tych małych serduszkach, ale widocznie tak miało być. Nic nie dzieje się bez przyczyny, wystarczy chwila nieuwagi i wypadek samochodowy gotowy tu może trochę spektakularnie, ale finał taki sam. Dzieciaczki trauma do końca życia to już wiek w którym się pamięta. Życie ludzkie jest kruche i takie cenne, szanujmy je wszędzie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.