Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9634 miejsce

Dwór Sienkiewicz w Okrzei - nowe miejsce magiczne - cz. I

Pokazuję miejsce, które upamiętnia postać Autora Trylogii i wpisuje się w podlaski pejzaż ziemi matki i babci Henryka Sienkiewicza. Dwór Sienkiewicz jest obecny w mojej fotografii, filmach i nawet poemacie "W szczerym polu stanął dwór"

1 z 30 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Popiersie Henryka Sienkiewicza na kopcu Jego imienia w Okrzei foto Wiesław Adamik
Popiersie Henryka Sienkiewicza na kopcu Jego imienia w Okrzei foto Wiesław Adamik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawe miejsce i myślę, że warte jest odwiedzenia. Zapewne kiedyś będę chciała sama odwiedzić to miejsce. Bardzo dziękuje za prezentację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy są jakieś pytania o Okrzeję, matecznik Sienkiewicza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest to miejsce nie tylko magiczne ale na pewno zdrowe dla każdego człowieka. Aż się prosi o pokazanie okrzejskich setek gniazdujących bocianów i hektary czystych łąk. Jedźcie i korzystajcie z tego wszyscy. Niebawem część druga galerii...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poprawiam - w październiku 1939 roku kleeberczycy wygrali potyczkę z Niemcami odbijając z och rąk wieżę klasztoru w Woli Gułowskiej ważny punkt obserwacyjny pola walk. Dziś okolice tej miejscowości liczącej ponad 500 lat są pięknie zagospodarowane rolniczo, własnie zjeżdżają się rodziny rozsiane po Polsce i świecie aby pomóc w żniwach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto poznać nowe zakątki pięknej ziemi okrzejskiej, byłem już tyle razy, wydawałoby się wiem o niej wszystko, a wystarczy wyjść poza opłotki w dowolnym kierunku aby odkryć coś nowego jak ta dolina Okrzejki. Na jesieni będzie moment dokładnie 200 lat od momentu gdy ranny naczelnik Tadeusz Kościuszko najpierw leczący rany w Korytnicy po Bitwie pod Maciejowicami został przewieziony na plebanię w Okrzei,a potem do Petersburga. Ileż takich ważnych rocznic niepodległościowych jest w sąsiednich miejscowościach, choćby w Woli Gułowskiej, gdzie w październiku 1038 roku walczyli kleebercycy, na cześć których miejscowe centrum kultury odda niebawem zwiedzającym znakomita multimedialną ekspozycję z filmami i efektami specjalnymi z [pola walki ( oglądałem próbna prezentację). Bardzo serdecznie zachęcam do odwiedzenia Woli Okrzejskiej, Woli Gułowskiej i Okrzei. Kto nie przepada za luksusowymi wnętrzami pałcowymi i woli male agro to znajdzie je u pani Wandy Denko w Woli Gułowskiej vis a vis klasztoru z XVII wieku. Będę rad jeśli ktoś jeszcze tam pojedzie. Widok tej ziemi nocą z Kopca Sienkiewicza jest niezapomniany, ja pokażę zachód słońca nad Okrzejką widziany z Dworu Sienkiewicza - na youtube jest już clip.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszyscy czekamy z niecierpliwością :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niebawem kolejna galeria zdjść z tego wyjątkowego miejsca, na youtube clipy już są, szukaj: Dwór Sienkiewicz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już wróciłem z Okrzei z Dworu na youtube są jeszcze nie zmontowane moje filmy pokazujące piękno tej "Krainy Bocianów i Sienkiewicza" - niebawem ciąg dalszy galerii!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To też propozycja na wakacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja, dziennikarz z Andrychowa wpisuje się w historię nowego Dworu Sienkiewicz. Napisałem poemacik o tym miejscu, tak jak 2010 roku inspiracją były dla mnie mury andrychowskiego zamku Bobrowskich ( zrobiłem wiele sesji zdjęciowych pod andrychowską la belle epoque). Jestem łącznikiem pomiędzy ziemią dzieciństwa Św. Kana Pawła II a ziemią dzieciństwa Henryka Sienkiewicza. Poznali się dzięki temu proboszczowie - konserwatorzy ks. Stanisława Ciołek i ks. Stanisław Czernik. Rodzi się szlachetne partnerstwo dwóch ziem polskich. relacje obywatelskie niebawem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.