Facebook Google+ Twitter

Dworzec Centralny niedostępny dla wózkowiczów, więc protestują

Współautorzy: Marta Wróbel

23 stycznia na Dworcu Centralnym zebrała się grupa osób niepełnosprawnych, przede wszystkim poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz rodzice z wózkami dziecięcymi. Chcieli zwrócić uwagę na problem niedostosowania wind do potrzeb użytkowników dworca.

Protest / Fot. Piotr SobiechDworzec Centralny przeszedł remont, który miał dostosować obiekt do potrzeb osób na wózkach. Windy faktycznie powstały, ale aby mogła z nich skorzystać osoba, która ich potrzebuje, musi wcześniej zamówić asystenta do tej czynności.

Jak wygląda procedura skorzystania z dźwigu?

Osoby niepełnosprawne, aby pojechać windą powinny zwracać się o pomoc do obsługi pod numer 47 13 13. Po odebraniu telefonu przez obsługę w ciągu 5-10 minut pracownik dworca pomoże osobie potrzebującej przedostać się na perony.

Protest / Fot. Piotr SobiechWarte podkreślenia jest, że te są windy towarowe, a nie osobowe.

"Byłam uczestniczą tej akcji. Absurd to delikatnie powiedziane. Osoby na wózkach inwalidzkich mogą przeżyć istną traumę. Zdrowemu człowiekowi zejście po schodach z hali głównej na na pasaż prowadzący do ciągów peronowych zajmuje 2 minuty, zjazd platformą czyli schodami ruchomymi też 2 minuty i po sprawie, a wózkowicza pognało na wycieczkę z niespodzianką
- relacjonuje pani Basia, uczestniczka wczorajszego protestu, na FB. I dodaje: - Należało dojechać do Złotych Tarasów ponieważ domy handlowe windy posiadają a następnie powrócić na pasaż poszukać ochronę i uprosić o zjazd windą. W ostateczności zaryzykować i zjechać platformą. Oczywiście dwie osoby raczej krzepkie chłopy, muszą trzymać wózek. Nie wiem co ma zrobić pasażer na wózku, gdy wyjdzie z pociągu".

Protest / Fot. Piotr SobiechNiepełnosprawni mogą również skorzystać z przystosowanych do ich potrzeb platform, które znajdują się przed dworcem od strony ulicy Jana Pawła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

on1
  • on1
  • 14.02.2012 20:07

"Byłam uczestniczą tej akcji. Absurd to delikatnie powiedziane. Osoby na wózkach inwalidzkich mogą przeżyć istną traumę. "
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji konsultowało te udogodnienia, ta organizacja dąży do ośmieszenia niepełnosprawnych, ale dla dotacji zrobią wszystko. dla nich niepełnosprawni to tylko biznes.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawdziwy survival.
Nawet odważna kobieta Janina Ochojska doświadczyła traumy na polskim dworcu http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10529288,Ochojska_o_krakowskim_dworcu__Zostalam_upokorzona.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.