Facebook Google+ Twitter

Dworzec Centralny po awarii. Dziś bez zakłóceń. PKP przeprasza

"Wyciągnęliśmy wnioski, również ze współpracy z pasażerami, w takich kryzysowych sytuacjach. Na przykład żeby reagować szybciej, o ile to możliwe" - mówił dziś w TVN24 Łukasz Kurpiewski, rzecznik PKP.

 / Fot. Robert Danieluk"Zrobimy wszystko, żeby - i o tym mogę zapewnić pasażerów - taka sytuacja się nie powtórzyła" - obiecał Kurpiewski, tłumacząc powody awarii, która spowodowała 22 czerwca chaos na Dworcu Centralnym i paraliż komunikacyjny.

Wg rzecznika, wahania prądu dostrzegalne były w środę od rana, więc na dworzec sprowadzono ekipę energetyków. Niestety, gdy doszło do awarii, jej skala okazała się tak duża, że nie zadziałało zasilanie awaryjne. Sytuację skomplikował też remont dworca. "Nie ma możliwości prowadzenia prac remontowych i przebudowy instalacji elektrycznej bez wyłączenia części tej instalacji" powiedział Kurpiewski w TVN24.

Kurpiewski zapewnił też, że choć wczoraj nie doszło do żadnej niebezpiecznej sytuacji, a PKP naprawiło awarię, to "wyciągnęliśmy wnioski, również ze współpracy z pasażerami, w takich kryzysowych sytuacjach. Żeby np. reagować szybciej, o ile to możliwe".

PKP zadeklarowała, że po remoncie dworca będzie działał zewnętrzny megafon, by pasażerowie oczekujący przed dworcem wiedzieli kiedy mogą bezpiecznie wrócić na jego teren. Pojawi się też
więcej pracowników, do pracy w kryzysowych sytuacjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.