Facebook Google+ Twitter

Dworzec kolejowy w Łańcucie doczekał się remontu

Nowoczesny, w pełni dostosowany do potrzeb turystów, ale przede wszystkim bezpieczny. Taki będzie dworzec PKP w Łańcucie, który do 2012 roku przejdzie metamorfozę. Sprawdź, na czym polegać będą zmiany.

W listopadzie ruszyły prace przy modernizacji dworca kolejowego w Łańcucie. Remont zakończy się w drugim kwartale 2012 roku. Cała inwestycja pochłonie około 2 mln złotych.

Dworzec PKP będzie odnowiony i dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Budynek zyska nową elewację, wymieniony zostanie dach, drzwi, okna i wszystkie rodzaje instalacji. Zmianie ulegnie też obsługa pasażerów. Powstaną nowe kasy i toalety. Zainstalowany zostanie również nowy system informacji wizualnej oraz monitoring, który ma wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa podróżnych.

Na czas remontu obsługa podróżnych przeniesiona jest do specjalnych kontenerów. Znajdują się w nich kasy oraz poczekalnia. Obok PKP powstanie też parking i wyremontowane zostaną przyległe do dworca chodniki dla pieszych.

- Dla mnie to bardzo dobra wiadomość. Często podróżuję i na pewno milej będzie wysiadać na dworcu, który jest nowoczesny i nie odstrasza swym wyglądem. Do tej pory łańcucki dworzec prezentował się fatalnie. Wydaje mi się, że turyści też dzięki atrakcyjnemu wyglądowi dworca będą mieli jeszcze milsze wspomnienia z wizyty w Łańcucie niż do tej pory - mówi Magda, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Łańcucki dworzec istnieje od 1988 roku. W ciągu doby przewija się przez niego ponad 700 podróżujących osób.

W planach PKP oprócz remontu dworca w Łańcucie, jest też odnowienie do 2012 roku dworca w Przemyślu, natomiast do 2013 roku remont dworca w Jarosławiu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ticket inspektor
  • ticket inspektor
  • 08.12.2010 08:32

Bede czekac na remont z niecierpliwoscia. Swoja droga ciekawe jak beda wygladac te kontenery ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń
wagarowiczpierwszejwody
  • wagarowiczpierwszejwody
  • 07.12.2010 22:00

Lux jak fix :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.