Facebook Google+ Twitter

Dworzec, którego pozazdrościć może nawet stolica [Zdjęcia]

Główny dworzec kolejowy Deutsche Bundesbahn w metropolii europejskiego banku - Frankfurcie nad Menem, to przeogromny kolos osadzony w centrum miasta. Na stację końcową (tzw. ślepą) zjeżdżają składy pociągów z całej niemal Europy. Codziennie ponad 350 tys. pasażerów przewija się przez 12 peronów oraz bogatą część handlowo-usługową. Kilkanaście metrów pod ziemią krzyżują się perony linii dalekobieżnych oraz pociągów podmiejskich i metra. Część naziemna i podziemna ma liczne sklepy, butiki, restauracje, bary i kawiarnie. Jest także poczekalnia dla VIP-ów z internetem. Wszystko z myślą o wygodzie osób podróżujących.

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Dworzec w stylu neoklasycznym zbudowany  w 1886 r. posiada 3 hale ze stali i szkła. Halę środkową na zewnątrz wieńczy odlany z brązu mitologiczny grecki tytan Atlas dźwigający na barkach sklepienie niebieskie.Fot. Jerry Fischer, Wikipedia Commons
Dworzec w stylu neoklasycznym zbudowany w 1886 r. posiada 3 hale ze stali i szkła. Halę środkową na zewnątrz wieńczy odlany z brązu mitologiczny grecki tytan Atlas dźwigający na barkach sklepienie niebieskie.
Fot. Jerry Fischer, Wikipedia Commons

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Duży plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.