Facebook Google+ Twitter

Dworzec Świebodzki - reaktywacja?

Wraz z początkiem przyszłego roku będzie przygotowana koncepcja rewitalizacji Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Marszałek Województwa Dolnośląskiego podpisał porozumienie w tej sprawie z PKP SA oraz Miastem Wrocław.

Porozumienie dotyczy przygotowania "koncepcji architektoniczno-urbanistycznej i funkcjonalnej przebudowy i rewitalizacji Dworca Wrocław Świebodzki". Strony zobowiązują się do współpracy oraz współdziałania przy wykonaniu tej koncepcji, która ma rozstrzygnąć, jakie będą najlepsze rozwiązania dla obszaru miasta Wrocławia powiązanego z dworcem, a także samego dworca.

Przygotowany dokument ma uwzględniać wzajemne powiązania pomiędzy obiektami i rozwiązaniami komunikacyjnymi. Po przebudowie dworzec ma być nowoczesnym centrum przesiadkowym, które będzie spełniać współczesne wymogi dotyczące praktyczności stosowanych rozwiązań. Mają być zachowane jego walory zabytkowe i historyczne. Dworzec ma być uruchomiony jeszcze przed EURO 2012. Budynek ten nie spełnia swojej pierwotnej roli już od około 18 lat. Jest to jedyny dworzec czołowy we Wrocławiu.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.