Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17429 miejsce

Dworzec Wrocław Brochów do modernizacji. PKP ogłosiło przetarg

Dworzec na Brochowie lata świetności ma już dawno za sobą. Szary, brudny i zniszczony wyglądem przypomina pobojowisko. Jednakże pojawiła się szansa na to, ze odzyska swój dawny blask.

Wizualizacja dworca / Fot. Fot. Materiały prasowePKP ogłosiło przetarg na wykonanie prac budowlanych celem modernizacji dworca na Brochowie. Odtworzony zostanie zabytkowy zegar, a elewacja zostanie poddana renowacji. Wyremontowane zostaną pomieszczenia wewnętrzne.

Planowany remont dworca zakończyć się ma we wrześniu 2012 roku. Będzie on wtedy wyglądał jak nowy. PKP planuje wyremontowanie wszystkich znajdujących się tu pomieszczeń. W budynku pojawią się wreszcie całkowicie nowe toalety - także przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Podróżni, którzy będą oczekiwać w holu dworca, przekształconego na poczekalnię, będą mogli usiąść na stylizowanych ławkach. Pojawi się wreszcie kasa biletowa oraz budynek Straży Ochrony Kolei. Część pomieszczeń zostanie wynajęta na powierzchnie komercyjne.

Zmienić się mają również klatki schodowe, a także piwnice. Wymieniona zostanie stolarka drzwiowa i okienna. Podróżni zimą nie będą już marzli, przewiduje się bowiem ocieplenie budynku od wewnątrz.

Na tym prace się nie zakończą. Dworzec zmieni się również od zewnątrz. Elewacja pokryta zostanie powłoką odporną na graffiti, odtworzone zostaną drewniane elementy i sztukaterie. Pojawi się także historyczny zegar wraz z rzymskimi cyframi i wskazówkami z epoki.

Wizualizacja dworca / Fot. Fot. Materiały prasoweTuż obok odremontowanych granitowych schodów powstanie podjazd, dzięki któremu osoby niepełnosprawne nie będą miały problemu z wejściem na dworzec. Ciekawostką jest to, że całkowicie na nowo będzie zaprojektowana iluminacja obiektu.

Gruntownemu uporządkowaniu poddany zostanie teren przed dworcem. Na nowo ułożony zostanie chodnik i wytyczonych zostanie dziesięć miejsc postojowych.

PKP wyłoni wykonawcę prac modernizacyjnych na początku listopada. Inwestycja rewitalizacji stacji Wrocław Brochów będzie finansowana ze środków własnych PKP S.A. oraz budżetowych.

Termin zakończenia inwestycji planowany jest na koniec września 2012 roku.

Źródło: tuwroclaw.com


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.