Facebook Google+ Twitter

Dwudniowa żałoba narodowa. Co na to internauci?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-03-05 00:09

Bronisław Komorowski ogłosił dwudniową żałobę narodową, w związku z sobotnią katastrofą kolejową pod Szczekocinami. Wiele osób wyraża swoje zdanie na ten temat.

Żałoba zaczyna się 5 marca, a skończy następnego dnia. Z tego powodu odwołane będą wszelkie imprezy masowe, koncerty i inne głośne wydarzenia rozrywkowe. Flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

Internauci zdążyli już wyrobić sobie opinię na ten temat:

"Żałoba powinna być przez okrągły rok. W ciągu ostatnich 17 lat w Polsce zdarzyło się prawie milion wypadków drogowych, w których zginęło ponad 110.000 osób, a ponad milion zostało rannych. Dziennie w wypadkach ginie średnio 15 osób, a 160 zostaje rannych i żałoby nie ma." - mówi Krzysiek RWC.

Jeden z użytkowników onet.pl tłumaczy, dlaczego akurat ta tragedia jest objęta żałobą narodową, a inne nie: "Chodzi przede wszystkim o medialność takiego zdarzenia. Katastrofa kolejowa jest spektakularna i przyciąga uwagę mediów. Tam gdzie są media, tam są też i politycy, ponieważ wiedzą iż "pospólstwo" czyli My oczekujemy od nich reakcji i na podstawie tego co robią dokonujemy później wyborów nad urną wyborczą. Taka ich praca we współczesnym świecie (niestety). Ci niewidoczni medialnie są niewybierani, ponieważ nikt nie głosuje na nazwiska których nie zna. Przykre jest to, że ci najbardziej wartościowi, a więc zbyt zapracowani politycy aby spędzać czas na wędrówkach pomiędzy jednym studiem TV a drugim, są później skazani na porażkę przy najbliższych wyborach" - Jan_z_Kolna.

Przypomnę, że w nocy premier Donald Tusk wraz z kilkoma ministrami odwiedził miejsce tragedii. Natomiast dzisiaj, przed południem, prezydent przybył do rannych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Sosnowcu, a potem skierował się na miejsce katastrofy.

Poza tym, prezydent podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do akcji ratunkowej. - Chcę podkreślić moją ogromną wdzięczność dla wszystkich służb, które sprawnie w tej trudnej akcji uczestniczyły i niewątpliwie przyczyniły się do uratowania istnień ludzkich i zdrowia ludzi - mówił.

To największa katastrofa kolejowa w wolnej Polsce od 1989 roku.

Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/5-i-6-marca-zaloba-narodowa-w-calej-polsce-po-katastrofie-kolejowej_231405.html

Zobacz też: Katastrofa kolejowa w Szczekocinach. Nowak: maszyniści nie żyją

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.