Facebook Google+ Twitter

Dwudniowe obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej

Uroczystości związane z rocznicą katastrofy smoleńskiej mają trwać dwa dni. 9 kwietnia odbędą się w Smoleńsku, a 10 w Warszawie. Ostateczny plan jest cały czas opracowywany przez Kancelarię Prezydenta i rodziny ofiar.

Katastrofa w Smoleńsku / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Katastrofa_w_Smole%C5%84sku.jpg&filetimestamp=20100507114635 Rodziny ofiar chcą, by 10 kwietnia między godziną 7.20, a 8.41, czyli od momentu startu samolotu z Okęcia do katastrofy, na warszawskim lotnisku odbyło się zamknięte spotkanie wszystkich krewnych ofiar. Pomysł ten podobał się rodzinom - mówią, że pragną ten czas spędzić sami - bez mediów, gapiów i polityki. Z tego powodu, uroczystości, które mają się odbyć w Smoleńsku zostaną przełożone na 9 kwietnia.

Po zamkniętym spotkaniu rodzin, o godzinie 10.00 odbędą się główne uroczystości na Powązkach - z udziałem prezydenta. Msza w warszawskiej Katedrze rozpocznie się o godzinie 18.00.

Wieczorem ma mieć miejsce kolacja rodzin z parą prezydencką. Budzi ona wiele kontrowersji, ponieważ część rodzin może w tym czasie udać się na czuwanie przed Pałacem.

Jak podaje reporter RMF24, plan nie został ostatecznie zamknięty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ty się, levy, nie wymądrzaj, bo jak się dowiedzą, że Króli nie było trzech, tylko 13, Wniebowstąpień ze sześć, a ta jałówka, co to łońskiego roku Walentemu zeszła była, to też nie pies i szowinizmowi gatunkowemu naprawdę mówimy NIE...
To zostaną Nam/Ci ino dwa dni w roku na trzeźwienie między capsztykami.
<stress>

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 16.02.2011 17:32

Dwa dni dwie noce i capstrzyk, kraj idiotycznie pojmowanej dumy i oddawania czci. Umrzyjmy wszyscy w hołdzie ....to straszne...
Czuwanie pod pałacem ? Co to ma być? Harcerska zbiórka z pochodniami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.