Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18545 miejsce

Dwudziestka Kostrzyńskiego ABC...

"Ty masz dwadzieścia lat, ja mam dwadzieścia lat, przed nami siódme niebo…" - te słowa piosenki mogłoby zaśpiewać sobie "Kostrzyńskie ABC", które świętowało swoją 20. rocznicę pojawienia się na lokalnym rynku wydawniczym.

 / Fot. kostrzyńskie abcNiedziela 23 stycznia 2011 roku zapadnie w pamięć niejednego mieszkańca Kostrzyna, który miał przyjemność uczestniczyć w Koncercie Jubileuszowym "Kostrzyńskiego ABC". Lokalna gazetka świętowała swoje 20. urodziny, na których nie mogło zabraknąć pomysłodawców, współtwórców, dumnych redaktorów, zaproszonych gości oraz społeczności kostrzyńskiej. Długoletni redaktor naczelny przedstawił historię powstania i działalność gazety. Aż trudno uwierzyć, że pierwszy numer "Kostrzyńskiego ABC" pisany był na maszynie do pisania, powielany na kserokopiarce i wydany w 200 egzemplarzach. Na uroczystości wspominano dawnych i obecnych redaktorów czasopisma i prawie wszyscy współtwórcy sukcesu "Kostrzyńskiego ABC" zostali uhonorowani drobnymi upominkami.

Główną atrakcją uroczystości byli redaktorzy programu "Szkło kontaktowe" Grzegorz Miecugow i Tomasz Sianecki, którzy zainscenizowali swój program opierając się o treści gazety jubilatki. Wykazali się niesamowitą znajomością kilku wydań, nie obyło się bez wyciągnięcia nieścisłości, wytknięcia błędów i przytoczenia absurdalnych zwrotów, jednak wszystko to w bardzo przyjemny, satyryczny sposób. Uwieńczeniem jubileuszu był program artystyczny w wykonaniu kabaretu "Korek" z Poznania przeplatanym występami egzotycznych tancerek i śpiewem pani dyrektor Ośrodka Kultury. Na zakończenie uroczystości, jak na urodziny przystało, wjechał ogromny urodzinowy tort.

I chciało by się powiedzieć 20 lat minęło jak jeden dzień… a nasze ABC jest z nami co dzień. Ukazujące się jako miesięcznik czasopismo informacyjno-publicystyczne mieszkańców Kostrzyna, cieszy się od lat powodzeniem. Pierwszy numer, który ukazał się w styczniu 1991 zawierał najważniejsze informacje z działalności rady miasta i aktualności miejskie. Kolejne lata rozwoju gazety to pojawianie się nowych rubryk, tematów i chętnych osób do współtworzenia ABC. Skromne czasopismo gościło pod każdym dachem, a oczekiwanie na nowy numer i nowe wieści z miasta i gminy mobilizowało redaktorów do coraz wytrwalszej pracy. Powodzeniem cieszyły się nie tylko informacje i aktualności, ale także pojawiające się pisane lekkim piórem artykuły i felietony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.