Facebook Google+ Twitter

Dwukolorowa.. tęcza wg. Jacka Kurskiego

Zamiast tęczy z pl. Zbawiciela Solidarna Polska ustami Jacka Kurskiego proponuje by powstała.. tęcza biało-czerwona! Będzie to, jak zapewniają pomysłodawcy, kompromisowe, rozsądne, przyjazne i estetyczne wyjściem z kryzysu. Jakiego kryzysu?

Projekt naklejki Polskę naglą do rozwiązania różnorakie problemy: z bezrobociem, szkolnictwem, służbą zdrowia, prawem, bezpieczeństwem itd. I tym właśnie powinni (takie mam bynajmniej odczucia) zajmować się WYKSZTAŁCENI (w danej dziedzinie) politycy. Gdy jednokrotnie czytam wypowiedzi tego czy tamtego polityka na tematy związane z kulturą, sztuką, odnoszę wrażenie, że szczególnie z tymi dziedzinami ma owa osoba "nie po drodze". Otóż wg Jacka Kurskiego (tak, tak - tego od bezpieczeństwa w ruchu drogowym) tęcza może być.. dwukolorowa. Oczywiście BIAŁO-CZERWONA! Na konferencji zorganizowanej przed stołecznym ratuszem szef warszawskich struktur SP Jacek Kurski mówił o genialnym pomyśle Solidarnej Polski, który jest "kompromisowym, rozsądnym, przyjaznym i estetycznym wyjściem z kryzysu".

Jakiego kryzysu? Trudno dociec. Kryzysem niewątpliwie jest brak szacunku dla innych, odmiennych, będących w dodatku w mniejszości.

Od siebie chciałbym zaproponować złożenie przez SP projektu ustawy o zakazie pojawiania się na niebie innej tęczy niż ta - biało-czerwona!

Jak donosi Wikipedia tęcza to "zjawisko optyczne i meteorologiczne, występujące w postaci charakterystycznego wielobarwnego łuku, widocznego, gdy Słońce oświetla krople wody w atmosferze ziemskiej. Tęcza powstaje w wyniku rozszczepienia światła, załamującego się i odbijającego wewnątrz kropli wody (np. deszczu) o kształcie zbliżonym do kulistego".

Oczywiście, jak przystało na prawicowego polityka temat tęczy to idealna okazja dokopać homoseksualistom. Bo jak wiadomo "znak tęczy często kojarzy się ze środowiskami LGBT". Cóż, nie wiem jak Ty, Drogi Czytelniku, ale mnie jeszcze nigdy nieprzyszły namyśl, widząc tęczę, jakiekolwiek skojarzenia z homoseksualistami. Zwyczajnie w świecie - cieszyłem oko jej pięknem.

Przy takich "okazjach" nasuwa się mi pytanie: Czyż nam, katolikom, musi być tak "ciężko" z homofobią? Dlaczego biskupi - którzy często wobec homoseksualizmu kierują najcięższe armaty, jednocześnie milcząc wobec aktów pedofilii w swoich szeregach - nie zaczną z sercem miłującego KAŻDEGO bliźniego, pochylać nad tymi, którzy przecież "zbłądzili"?

Teraz to pewnie zostanę nazwany "wojujący z kościołem". I to też mnie tak bardzo przeraża w Kościele - nienawiść do drugiej osoby, choćby z powodu odmiennego zdania, którą coraz częściej odczuwam.

Wracając do tęczy.. niech zostanie wielokolorowa. Nie, tęcza po prostu jest wielokolorowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.