Facebook Google+ Twitter

Dwulatka pozostawiona na lotnisku

Rodzice zostawili dwuletnią dziewczynkę na lotnisku ,dlatego, że miała nieważny paszport. Sami wybrali się na wakacje.

Sonda

Czy na miejscu rodziców dwulatki zachowałbyś się tak samo?

Na katowickim lotnisku pod opieką pracowników pozostała mała dziewczynka. Miał odebrać ją dziadek i opiekunka. Rodzice natomiast zdecydowali się polecieć na zaplanowane wakacje, mimo tego, że ich dziecko miało nieważny paszport i nie mogło się udać w podróż.

Pracownicy lotniska wezwali policję. Rafał Biczysko z policji w Tarnowskich Górach twierdzi, że nie wiadomo, czym kierowali się rodzice, ale na pewno będą prowadzić dochodzenie. Według policji sprawa może trafić nawet do sądu rodzinnego. Jednak zagrożenie życia dziewczynki prawdopodobnie nie zaszło, bowiem dwulatka została pozostawiona pod opieką kogoś dorosłego, a nie sama sobie.

Opinie na forach internetowych są podzielone. ‘Oburzający jest fakt porzucenia dziecka na lotnisku, jak zbędny bagaż. Gdyby po drodze na lotnisko pojechali do dziadków oddać dziecko to nie byłoby w ogóle żadnej dyskusji... A oni córkę zostawili w przechowalni’ ,twierdzi zbulwersowana internautka. Inna natomiast wykazuje się wyrozumiałością: ‘Sytuacja na pewno nietypowa i daję głowę, że dla nich bardzo trudna. W przechowalni, czy kawiarni - jaka to różnica? Ważne, że w drodze po dziecko był już ktoś jemu bliski i chodziło o kilka minut. Dziecko miało zapewnioną opiekę i to jest najważniejsze.’ A Wy jak myślicie?

źródła:
http://www.tvn24.pl/rodzice-zostawili-dwulatke-na-lotnisku-bo-miala-niewazny-paszport,266395,s.htmltvn24.pl
rodzice.pl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

rafal
  • rafal
  • 04.08.2012 16:59

ja sam jestem rodzicem i nigdy bym nie zostawil dziecka nawet gdyby moje wakacje kosztowaly 100tys. Po drugie ktos napisal poco przebukowac bilet jak paszportu i tak sie nie da wyrobic- jasne ale dziecko daloby sie odwiezc bezpiecznie do dziadkow. A po trzecie to na filmie nie wyglada to tak jakby poprosili obsluge tylko zostawili dziecko, bo jesli sie dogadali to po co obsluga dzwonila na policje? Tak to jest w naszych czasach ze pieniadze sa wazniejsze niz wlasne dzieci. Mam nadzieje ze w tej grecji padalo przez caly ich pobyt. Ja jak zostawiam dziecko w przedszkolu to sprawdzam dane opiekunki ktora z nim zostanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
eMka
  • eMka
  • 25.07.2012 22:33

Przepraszam za pomyłkę : Kiedy znajomi nie zdążyli na samolotto za większą opłatą przebukowali bilety i polecieli dwa dni później.

Komentarz został ukrytyrozwiń
eMka
  • eMka
  • 25.07.2012 22:25

Nie jestem mamą, ale niestety nie wyobrażam sobie zostawić dziecka na lotnisku kiedy to nawet siedząc w samolocie nie mam możliwości dowiedzieć się czy moje dziecko zostało odebrane przez dziadka czy kogokolwiek.Mógł lecieć jeden rodzic ze starszym dzieckiem, a z dwulatką mogł zostać drugi rodzic :( Przebukowanie biletów nie jest tak tragicznie trudne. Kiedy znajomi nie zdążyli na bilet za większą opłatą przebukowali bilety i polecieli dwa dni później.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ala
  • ala
  • 25.07.2012 19:26

Nieetyczne jest w tym wszystkim zachowanie dziennikarzy. Sytuacja była stresująca dla wszystkich. Zostawienie dziecka pod opieką pracowników lotniska uważam za dopuszczalne wyjście. A dziennikarze, którzy upubliczniają taką sprawę zasługują na naganę. Czasem powinni się zastanowić, jaką krzywdę robią ludziom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Greg Wczoraj 13:50 -
a u nas poznasz chama po tym, że najpierw mówi "bo u nas w Warszawie..." choćby miał rejestrację z Kocmyrzowa .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Danuta
  • Danuta
  • 24.07.2012 22:55

Prawdziwa matka nie zostawiła by dziecka nawet na 5 minut z nieznajomymi dla dziecka osobami tym bardziej że dziecko ma 2 latka .Może ci co ich bronią nie są rodzicami?

Komentarz został ukrytyrozwiń
dedo
  • dedo
  • 24.07.2012 20:20

Przebookować bilet? i wyrobić paszport? Gdzie w automacie na lotnisku do wyrabiania paszportów? Pomyśl zanim coś napiszesz. Na paszport sie długo czeka, Przebookowanie nic nie da bo stracą całe wczasy i tak nie beda mieli po co lecieć. Sprawdzanie biletów i paszportów jest zaraz przed odlotem i temu na szybko telefon do dziadka i prośba obsługo by przypilnowali. Może i straszne zachowanie rodziców, ale nie wiesz jak być sie ty zachował czy ktoś inny. Jak masz mało kasy to ciężko by było wywalić ze 3 tyś w błoto. Matoły robią aferę jak by rodzice uciekli z kraju, a przecież po pół godzinie już dziadek był po dziecko. Tępny naród łyknie haczyk i mamy tanią sensacje. I ludzie po prostu zaufali obsłudze, wiedzieli ze dziadki w drodze i dostali kopa w dupe. Oby się to obróciło przeciw tym bydlakom z lotniska. Jeszcze ludzie dziecko stracą bo tępa polska na nich siądzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czarek
  • czarek
  • 24.07.2012 17:30

po prostu bandytyzm rodzinny

Komentarz został ukrytyrozwiń
Greg
  • Greg
  • 24.07.2012 13:50

Rodzice poprosili dziadków o odebranie dziecka z lotniska, a do czasu ich przyjazdu poprosili obsługę lotniska w KATOWICACH o opiekę. Obsługa z KATOWIC wezwała policje. Jedni i drudzy zachowali się jak bydło, ale jak to mówią w Warszawie, poznasz chama po rejestracji

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janek
  • Janek
  • 23.07.2012 23:15

Dziennikarze jak zwykle przeinaczają i odwracają kota ogonem. Ale fakt faktem. W takich sytuacjach, trzeba przebookować wylot i szybko wyrobić dziecku nowy paszport.