Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9640 miejsce

Dwuletnia Madzia musi żyć – pomóżmy jej rodzicom

Madzia urodziła się 26 mają 2012 r. w ósmym miesiącu ciąży z nieuleczalną chorobą mięśni o nie określonej patogenności. Choroba jej bardzo osłabia mięśnie, dziewczynka nawet nie porusza nóżkami i rączkami. Rodzice wierzą, że będzie żyć.

Madzia jest bardzo kochana mimo, że nawet nie porusza rączkami i nóżami / Fot. Józef Nawrocki O chorobie Madzi urodzonej 26 mają 2012 roku w ósmym miesiącu ciąży wiele pisały lokalne gazety. Tak bardzo oczekiwane przez rodziców dziecko urodziło się z nieuleczalną w tej chwili chorobą mięśni o nie określonej patogenności. Choroba ta bardzo osłabia mięśnie, dziewczynka nawet nie porusza nóżkami i rączkami nie mówiąc o siedzeniu. Na skutek niedorozwoju mięśni od urodzenia wymaga wsparcia oddechowego przy pomocy respiratora. Jej stan zdrowia wymaga specjalistycznego leczenia lecz nie ma takiej możliwości w Polsce. Po wielu badaniach specjalistycznych w najlepszych i dostępnych u nas poradniach oraz instytutach rozpoznano u Madzi podejrzenie aberracji chromosomowej. Jest to choroba w tej chwili nie uleczalna, można jednak powstrzymać jej postępy, tak twierdzą specjaliści między innymi w Centrum Zdrowia Dziecka i Instytucie Medycyny Doświadczalnej im. M. Mossakowskiego w Warszawie.
Mimo że lekarze nigdzie nie dają szans na wyleczenie rodzice Ewa i Mateusz Adamczakowie z Belęcina w pow. wolsztyńskim nie tracą nadziei. W końcu muszą wynaleźć lekarstwo które uzdrowi naszą ukochaną córeczkę, medycyna tak bardzo idzie do przodu, że spełnią się nasze marzenia, wierzę w to – mówi pani Ewa, już widzimy minimalną poprawę, Madzia nas poznaje, reaguje nawet na naszą obecność – jest więc nadzieja - dodaje.
Rodzice ponad dwa lata żyją tylko dla ukochanej córki. Madzią opiekuje się mama, babcia, dziadek, oraz tata który ciężko pracuje po 12 a nawet 16 godzin żeby zarobić na leczenie i kosztowną rehabilitację. Pomagają także mieszkańcy. W grudniu 2012 roku głównie z inicjatywy dyrekcji i nauczycieli Zespołu Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Belęcinie zorganizowano charytatywny koncert o nazwie „Pomóżmy Magdalence”. Mimo, że termometry wskazywały minus 10 stopni udział wzięły setki a może tysiące mieszkańców z Belęcina i sąsiednich miejscowości. W wyniku przeprowadzonej loterii, licytacji oraz datków licznych sponsorów uzbierano ponad 36 tys. zł. Za zebrane pieniądze kupiono niezbędny sprzęt leczniczy oraz do rehabilitacji.
W chwili obecnej Madzia objęta jest opieką fundacji SiePomaga. Poprzez fundację do 25 września zbierane są pieniążki na urządzenie ''asystent kaszlu”. Do tej pory 157 sponsorów wpłaciło prawie 6600 zł. potrzebne jest jeszcze ponad 20 tys. - mówi z żalem pani Ewa która wierzy w dobre serca i ofiarność ludzi. Kaszlator jest to urządzenie wywołujące naturalny odruch kaszlu, ułatwia także odsysanie zalegającej wydzieliny, która w przypadku Madzi może okazać się śmiertelna.
Wymagana kwota jest ponad nasze możliwości, nie jesteśmy wstanie zdobyć tyle pieniędzy. Mamy już pożyczki w banku, nie możemy brać więcej bo z czego będziemy spłacać raty, czasy są takie niepewne, pozostaje nam tylko licz yć na pomoc dobrych ludzi. Wiara w ludzi dodaje nam sił, jestem przekonana, że nasza kochana córeczka będzie żyć i razem z nami cieszyć się życiem – mówi pani Ewa.

Tutaj przeczytasz więcej o SiePomaga i Madzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=776649889059256&set=a.485599671497614.105710.100001427560391&type=1

Rodzice Madzi dziękują wszystkim ofiarodawcom. Cel został osiągnięty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewa Adamczak · Centrum Kształcenia Prestige
Magda czeka na pomoc dobrych ludzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Madzia jest cudowna, cudowna jest jej rodzina. Potrzebują pomocy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomóżmy Madzi, każdy grosz się liczy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.