Facebook Google+ Twitter

Dwuletnia Wiktoria zakatowana przez ojca

"Sekcja zwłok wykluczyła samoistną przyczynę zgonu. Stwierdzono obrażenia ciała na twarzy, szyi, klatce piersiowej, które świadczą o przemocy w rodzinie" - powiedział prokurator Wojciech Jabłoński ze Żnina dla Gazety Pomorskiej.

Jak donosi wydanie z dnia 26 stycznia 2011r."Gazety Pomorskiej", wczoraj lekarz ze szpitala w Żninie (woj. kujawsko-pomorskie), o godz. 3.30 poinformował policję o zgonie dziewczynki. Dwie godziny później funkcjonariusze zatrzymali ojca dziecka, 28-letniego Sebastiana Sz. Po południu znane były już wyniki sekcji zwłok, które wykluczyły samoistną przyczynę śmierci dziecka.

Zdjęcia z pogrzebu dwuletniej Wiktorii. Dziecko spoczęło na cmentarzu w Żninie

"Dziś (w środę - przyp. red.) prokurator postawi Sebastianowi Sz. zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Dotychczasowe, dostępne dowody nie świadczą, aby matka miała czynny udział w doprowadzeniu do śmierci swego dziecka" - dodał GP Wojciech Jabłoński.

W czwartek 27 stycznia Sąd Rejonowy w Żninie przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla Sebastiana Sz."Przedstawione materiały dowodowe w dostatecznym stopniu uprawdopodabniają, że mężczyzna dopuścił się zarzucanego mu czynu, a więc uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym. W ocenie sądu, będąc na wolności, 28-latek mógłby nakłaniać świadków do składania fałszywych zeznań - powiedział Pomorskiej, Tomasz Michalak, prezes Sądu Rejonowego w Żninie, jednocześnie prowadzący sprawę." Sebastian Sz. został przewieziony do Zakładu Karnego w Potulicach.

Już siedem lat temu został on skazany na karę więzienia za znęcanie się i pobicie syna Dominika. Wówczas kara nie ominęła także jego ówczesnej małżonki. Po wyjściu na wolność ich drogi się rozeszły. Joanna, matka zmarłej Wiktorii i zarazem obecna partnerka Sebastiana Sz., jest obecnie w zaawansowanej ciąży. Za miesiąc urodzi kolejne dziecko, którego ojcem jest Sebastian Sz.

Natomiast portal tvn24 donosi: "Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym 28-latkowi grozi kara do 15 lat więzienia. Prokuratura nie wyklucza jednak, że zmieni kwalifikacje czynu, jeśli sekcja zwłok wykaże, że ojciec bił dziecko ze świadomością, że mógł zabić. Jeśli biegli wydadzą taką opinię, to Sebastianowi Sz. postawiony zostanie zarzut zabójstwa, za co grozi dożywocie. Sam 28-latek nie przyznaje się do winy".


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.02.2011 12:28

Miki zgadzam sie z toba w 100 procentach

Komentarz został ukrytyrozwiń
MANIEK INO
  • MANIEK INO
  • 21.02.2011 13:04

za taki czyn tylko kara śmierci, ale nie przez zastrzyk, powieszenie czy rozstrzelanie lecz tortury jakie ta kruszynka zniosła oraz ból i cierpienie powinny zostać wymierzone temu zwyrodnialcowi !!!
Sam jestem ojcem i mam prawie 3 letnią córeczkę i syna 11 lat i nie wyobrażam sobie jak można uderzyć tak bezbronną istotę jaką jest dziecko.
Oby ten idiota zgnił w więzieniu!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
helcia
  • helcia
  • 10.02.2011 20:21

miki ma racje nie mozna ciagle powoływac sie na to co mowi prasa ona mowi i pisze co chce wynikow nie ma wiec dajcie czasu na wyjasnienie a joanna to nie wydaje mi sie ze patrzyla jak ten kat robi kszywde wiki ona byla zastraszona i on byl bardzo srytny robiac to tak zeby nikt nie widzial i nie slyszal...ja tez uwazam ze trzeba dac szanse drugiemu czlowiekowi sie wykazac malo takich rodzin gdzie bije sie dziewczyne czy zone??i sa zastraszane nawet po takiej tragedii nikt nie zmienil swojego postepowania

Komentarz został ukrytyrozwiń
miki
  • miki
  • 10.02.2011 16:36

Anka,skad ty wiesz czy Joanna M,zaniedbywała mała Wiktorie,ze widziała jak Sebastian S zneca sie nad dzieckiem,mieszkałas z nimi,ze taka do przodu jestes,piszesz to na podstawie plotek z prasy i tvn,a nie znasz faktów,wiec zanim kogos osadzisz poczekaj za wynikami,a nie oceniaj na podstawie plotkarstwa.A moze ja zastraszał,pomyslałas chociaz o tym,jest takie przysłowie z Pisma Sw kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamien,jesli wyniki sledztwa potwierdza,ze Sebastian Sz zakatował córke to najwyzsza kara dla niego,ale nieskreslajcie matki i dajcie jej szanse na wykazanie sie,ze jest godna bycia matka,przeciez niedługo przyjdzie na swiat jej dziecko i musi byc one otoczone miłoscia a nie pietnowane,a kazde dziecko potrzebuje matki,dajcie jej szanse na naprawienie błedow młodosci i pokazanie,ze potrafi troszczyc sie i kochac swoje dziecko,ze potrafii byc matka.A w sprawie Wiktorii niech sad ukarze winnych i wyda sprawiedliwy wyrok.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ANKA
  • ANKA
  • 08.02.2011 21:55

KIMA OLO MA RACJE TACY LUDZIE NIE ZASŁUGUJA NA ZADEN SZACUNEK PATRZYŁA JAK ZNECA SIE NAD JEJ CÓRKĄ I NIC NIE ZROBIŁA ,AŻ WKOŃCU ZAKATOWAŁ I TERAZ WYMAGA OD MIESZKAŃCÓW SZACUNKU!!! DZISIAJ WIDZIAŁAM PANNE MYSZKOWSKA SPACEROWAŁA SOBIE Z JULKĄ JAKBY SIE NIC NIE STAŁO OD KIEDY ONA SIE ZAJMUJE JULKĄ?????MAMY NADZIEJĘ ŻE BEDZIE TAK SAMO UKARANA JAK SZYMASZEK NALEŻY JEJ SIĘ TO ILE CIERPIENIA ZADAŁA TAKIEJ BEZBRONNEJ ISTOTCE NIE WIEM JAK MOŻNA BYĆ OBOJETNYM NA LOS SWOJEGO DZIECKA POWINNI JA NA RYNEK WYSTAWIĆ RAZEM Z JEJ KOCHASIEM I TAK DŁUGO KATOWAĆ AŻ ZDECHNA BO LUDZMI TO ONI NIE SĄ!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kima
  • kima
  • 06.02.2011 21:38

olo wez sie nie udziela jak nie masz pojecia o niczym zajmij sie nauka albo napisz do przyjaciółki jak szukasz sensacji

Komentarz został ukrytyrozwiń
olo
  • olo
  • 04.02.2011 21:33

zakatować szmatę!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jiku
  • jiku
  • 03.02.2011 15:23

aska nigdy nie byla z tym czlowiekiem szczesliwa i nigdy nie wroci do niego nie mieszkam kilka lat w Polsce ale mam kontakt z nia i nie wie nikt jak bylo naprawde ale nigdy nie wroci do tego czlowieka za bardzo skrzywdzila ja przez te 5 lat

Komentarz został ukrytyrozwiń
awka
  • awka
  • 03.02.2011 14:31

slyszeliscie ze szymaszka wypuscili z aresztu???????bo jest nie winny no szok co tu sie dzieje teraz to dopiero bedzie sie dzialo!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ANKA
  • ANKA
  • 02.02.2011 18:28

TERAZ CHCA SIE OCZYSCIC A DZIECKO PEWNIE SAMO SIE ZAKATOWAŁO ,SAMO SOBIE ZMASAKROWAŁO WSZYSTKIE WNETRZNOŚCI ,POŁAMAŁO ŻEBRA NO TO SA CI "KOCHANI RODZICE" NIECH ZGNIJA W PIERDLU BO JOANNA MYSZKOWSKA PRZECIEZ TWIERDZI ,ZE NIC SIE NIE STAŁO I MAJĄ JEJ KOCHASIA WYPUSCIĆ,, BO ONA I TAK JUŻ NIE ŻYJE" TO SA SŁOWA TEJ TROSZCZACEJ SIE "MAMUSI" ZA KRATKI Z NIA!!!!!!!!!!!!!