Facebook Google+ Twitter

Dwunasta edycja konwentu AsuCON

Dwunasta edycja konwentu AsuCON odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Katowicach - Szopienicach w dniach 20 - 21 października 2007 r.

To jedyny taki konwent w Polsce a na pewno jedyny robiony z takim rozmachem! Możliwe, że będzie kamieniem milowym w rozwoju Polskich konwentów. AsuCON od tej edycji nie będzie już tylko i wyłącznie imprezą mangową, ale stanie się konwentem dla miłośników kultury japońskiej.

Co tym razem?
Organizatorzy zapewniają, oprócz stałych punktów mangowych, również (po raz pierwszy) gitarowe brzmienie, rytm perkusji i ciepło basu - skupimy się na japońskiej muzyce współczesnej (głownie J-rock, choć nie tylko). Fani już dawno docenili piękno japońskiej muzyki rockowej. Jeśli nie jesteś jednym z nich, kto wie, może staniesz się po tej imprezie. Będzie dynamicznie, radośnie, niekiedy nastrojowo, ale na pewno będą to chwile niezapomniane.

Co to oznacza?
Na pewno odbędą się projekcje anime, konkursy, czy cosplay. Dodajemy nowe atrakcje, które łączą się w ścisły sposób z Krajem Kwitnącej Wiśni. Głównym tematem AsuCON XII jest zjawisko J-music. Spodziewaj się więc koncertów, paneli, konkursów, projekcji i wielu innych atrakcji związanych tym nurtem muzycznym.

Dla niewtajemniczonych - Czym jest Anime?
Anime - japońska nazwa filmów animowanych. Pomimo zaawansowania technologicznego Japonii dziś nadal wiele filmów powstaje tradycyjnym sposobem poklatkowej animacji. Oznacza to rysowanie pojedynczych kadrów (klatek), które pokazywane kolejno w określonym tempie dają wrażenie ruchu. Mangi zostają zanimowane, gdy zdobędą bardzo dużą popularność i często fabuła przedstawiona w anime różni się od tej przedstawionej w pierwowzorze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.