Facebook Google+ Twitter

Dwunastoletnia gitarzystka zdobywa nagrody na międzynarodowych konkursach

12-letnia Oliwia Lis uczy się gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej. Młoda gitarzystka ma już na koncie międzynarodowe sukcesy.

 / Fot. Jarosław Staśkiewicz (aip)Oliwia uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej od pięciu lat, a do lekcji namówiła ją mama, która, jak się okazuje, sama myślała o nauce gry na gitarze. - Kupiłam sobie nawet gitarę akustyczną, zaczęłam trochę próbować z myślą, że przy córce skubnę trochę wiedzy, ale ostatecznie zabrakło mi czasu, bo więcej trzeba było go poświęcić córce - mówi Magdalena Lis, ale nie żałuje decyzji.

Początkowo lekcje były dla dziewczynki bardziej obowiązkiem niż przyjemnością, ale dziś bez gitary nie wyobraża sobie przyszłości. Tym bardziej, że zbiera już owoce codziennych żmudnych ćwiczeń. - Na konkursy jeździłam od pierwszej klasy, a sukcesy zaczęły się od drugiej - wspomina Oliwia, która dziś ma na koncie zwycięstwa, grand prix i tytuły laureata ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali.

Ta lista sukcesów liczy kilkanaście pozycji, a do największych należy tegoroczna trzecia nagroda zdobyta w niemieckim Weimarze, gdzie Oliwia rywalizowała z młodymi muzykami z całego świata. - Źródłem sukcesu Oliwii jest jej pracowitość, choć oczywiście potrzebna jest też ta boża iskierka - mówi nauczyciel Dominik Matuszczak. - Ale potem trzeba dołożyć do tego mnóstwo pracy i tu warto podkreślić rolę rodziny, która wspiera Oliwię na każdym kroku. Jak dodaje nauczyciel, nagrodzony występ w Weimarze to jeden z najbardziej znaczących sukcesów jakie odnieśli uczniowie brzeskiej szkoły. Co przed Oliwią? - Musi nadal rozwijać muzyczną wyobraźnię, czyli to, co sprawia, że utwór nie jest tylko odtwarzany, ale zapada w pamięć - mówi Matuszczak.

Jarosław Staśkiewicz (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.