Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29954 miejsce

Dyliżansem do miasteczka westernowego w Mrągowie

Siedziba szeryfa, więzienie, domki traperskie i bank - to wszystko już za rok będzie nową atrakcją turystyczną Mrągowa. Trwa budowa miasteczka westernowego Mrongoville. Zakończenie zaplanowane jest na 15 lutego 2008 roku.

Tak będą wyglądały domki traperskie w Miasteczku.Umowa już podpisana, prace trwają. Na miasteczko westernowe czekają nie tylko mrągowianie, ale również turyści, którym Mrągowo kojarzy się przede wszystkim z Piknikiem Country. Budowę dofinansuje Unia Europejska w wysokości 4 i pół miliona złotych, trzy miliony dołoży samorząd. Teren jest już uzbrojony i wyłożony brukiem - był to tak zwany pierwsze etap budowy, zakończony trzy lata temu. Wtedy również pomogły fundusze unijne.

Atrakcyjne Mrągowo

Siedziba Szeryfa.Dla odwiedzających Park Rozrywki Mrongoville przewidziane są różne turystyczne atrakcje, między innymi: pokazy kaskaderskie, rodeo i konnej jazdy w stylu westernowym, pokazy taneczne, występy zespołów muzycznych.
– Projekt zakłada budowę miasteczka w stylu Dzikiego Zachodu z najbardziej charakterystycznymi budynkami: saloonem, kościołem, pocztą, bankiem, hotelem itp. – mówi burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec. – Poza funkcją rozrywkową, pewne działania będą nastawione również na przekazywanie treści edukacyjnych.

Na miejscu świadczone będą więc usługi rzemieślnicze. Na przykład kowal będzie podkuwał konie i produkował elementy kowalstwa artystycznego. Uczestnicy będą mogli również poznać tajniki innych zawodów: powroźnika, rymarza, bednarza, stolarza, garncarza, szklarza–witrażysty, wikliniarza, piekarza i innych. W planach jest również muzeum starych pojazdów (samochody, motocykle), a także urządzeń technicznych, związanych z kulturą rolną oraz wystawa, poświęcona historii muzyki country.

Krokiem do turysty

– Za podstawowy krajowy rynek, do którego ma trafić oferta miasteczka Mrongoville należy uznać przede wszystkim aglomerację warszawską, aglomerację łódzką, krakowską, trójmiejską oraz Śląsk oraz turystów z Niemiec, Szwecji, Litwy i Rosji – zapowiada burmistrz.

Wygląd westernowego Ratusza.Jak oceniają eksperci, dziś turystyka krajowa i województwa warmińsko-mazurskiego znajduje się w fazie przystosowywania do warunków ostrej konkurencji na rynkach międzynarodowych. Polacy stanowią zdecydowaną większość klientów polskiej branży turystycznej. Mrągowskie miasteczko może stać się markowym produktem turystycznym, zapewniając w ten sposób jej mieszkańcom większe dochody oraz nowe miejsca pracy.
– Powiat mrągowski jest doskonale przygotowany na przyjęcie turystów. Jak wynika z projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 -2013 w kategorii miejsc noclegowych na terenie powiatów zdecydowanym liderem jest powiat mrągowski, na którego obszarze zlokalizowanych jest 6 tys. miejsc noclegowych, więcej niż w całym podregionie elbląskim – mówi kierująca Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej, Ewa Zera.

Logo Miasteczka.W Mrągowie i okolicach koncentruje się ruch turystyczny, związany z wypoczynkiem nad jeziorami; tereny predestynowane do uprawiania turystyki wodnej, ale również pobytowej, krajoznawczej. Mikołajki i Mrągowo, to główne i najbardziej uznane w powiecie, ale i na całym obszarze Wielkich Jezior Mazurskich miejscowości skupiające ruch turystyczny, z rozbudowaną bazą noclegową, usługową, z licznymi elementami wspomagającymi rozwój turystyki (imprezy kulturalne, artystyczne, sportowe itd.).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, ciekawe. Konkurencja dla Karpacza +

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.04.2007 14:59

Zaciekawiły mnie te "treści edukacyjne". Zwłaszcza w saloonie dużo może być treści, aczkolwiek edukacyjnej w specyficzny sposób.
Ogólnie miły skansen, ale to nie jest coś na wzór wsi potiomkinowskiej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

poczytaj

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.