Facebook Google+ Twitter

Dymisja Bieleckiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-25 07:32

Jan Krzysztof Bielecki zrezygnował z funkcji prezesa Pekao S.A. z powodu sporu z włoskim właścicielem banku - dowiedział się nieoficjalnie "Dziennik Gazeta Prawna". Chodziło o zmianę struktury zarządzania placówką.

Gazeta wyjaśnia, że włoska centrala UniCredit planuje ograniczyć rolę szefów lokalnych banków, należących do grupy. Chce, by wiceprezesi instytucji raportowali o nadzorowanych przez siebie pionach bezpośrednio do centrali we Włoszech. Jan Krzysztof Bielecki uważał, że UniCredit chce zmarginalizować jego pozycję.

Sprawą jeszcze w październiku zainteresowała się Komisja Nadzoru Finansowego, która mogła się obawiać, że istotne decyzje dotyczące działalności Pekao S.A. będą podejmowane poza granicami kraju. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że dymisja Bieleckiego sprawia, że na powrót aktualne stają się pytania o polityczną przyszłość byłego premiera, obecnie jednego z najbliższych doradców Donalda Tuska. Politycy PO nieoficjalnie przyznają, że jeśli Bielecki zechce, premier będzie miał dla niego propozycję.

Więcej o sprawie w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.