Dynamo Kijów odzyskało tytuł!

W meczu 27. kolejki ukraińskiej Premier Liha, Dynamo Kijów pokonało u siebie 3:2 zespół Tawrija Symferopol.

Pierwsi bramkę strzelili goście. Już w 3. minucie meczu, bramkę na 0:1 zdobył Idahor. Do końca pierwszej połowy spotkania, Dynamo nie potrafiło doprowadzić do remisu. Za to w drugiej połowie piłkarze ze stolicy Ukrainy śmiało zaatakowali bramkę gości i w 56. minucie, wyrównał rumuński pomocnik Tiberiu Ghioane.

Po tym golu, gospodarze mogli się już cieszyć z mistrzostwa kraju, jednak minutę później Monahov, zdobył gola na 1:2 dla Tavriji. Kijowianie się nie poddali. Wiedzieli, że potrzebują chociaż remisu by wygrać ligę. Efektem ciągłych ataków był kolejny, wyrównujący gol dla gospodarzy. Jego strzelcem został pomocnik reprezentacji Ukrainy Andrij Nesmaczny, a w ostatniej minucie, na 3:2 podwyższył Ołeksandr Alijew.

Dzięki temu zwycięstwu, Dynamo na 3 kolejki przed końcem ligi, ma aż 12 punktów przewagi nad drugim w tabeli Szachtarem Donieck. Oznacza to, że tytuł mistrza Ukrainy wraca z Doniecka do Kijowa.