Facebook Google+ Twitter

Dyplom 2008 - wystawa wyróżnionych prac dyplomowych WSP UMK

Ta wystawa to już tradycja Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jak co roku podziwiać można prace dyplomantów, spośród których najlepsi otrzymają m.in. Medal im. Tymona Niesiołowskiego czy Nagrodę im. Josepha Saundersa.

Ekspozycja / CSW. / Fot. Łukasz KołtackiW 2008 roku wyróżnione prace stworzone przez studentów kończących studia można oglądać zarówno w Galerii Sztuki „Wozownia”, jak i w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”. Wystawa złożona jest z 26 dyplomów pochodzących z Instytutu Artystycznego, stworzonych różnorodnymi technikami rzeźby, grafiki, rysunki i mediów. Częścią ekspozycji jest także 27 prac dyplomowych z Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa.
- W pracach dyplomowych artystów najmłodszych poszukujemy nowego typu wrażliwości oraz indywidualizmu w podejściu do warsztatu. Mamy okazję zobaczyć sztukę świeżą a nie powielanie schematów z przeszłości. Ekspozycja / CSW. / Fot. Łukasz KołtackiZgodnie z tradycją wystawa połączona jest z plebiscytem. Każdy zwiedzający może wybrać ich zdaniem najciekawszą pracę - mówi o wystawie kurator Andrzej Kałucki.

Ekspozycja / CSW. / Fot. Łukasz KołtackiAutorzy najlepszych prac dyplomowych zostaną nagrodzeni medalami. W zakresie grafiki, malarstwa i rzeźby będzie to Medal Ekspozycja / Wozownia / Fot. Łukasz Kołtackiim. Tymona Niesiołowskiego. Za najlepszy dyplom artystyczny oraz teorię z zakresu edukacji artystycznej i nauk plastycznych będzie to Medal Janusza Boguckiego. Na autorów najlepszych prac dotyczących historii sztuki czeka Nagroda im. Josepha Saundersa. Wszystkie wyróżnienia wręczone zostaną w trakcie uroczystości przekazania dyplomów 27 lutego w toruńskim CSW.

Ekspozycję można oglądać od 13 lutego do 1 marca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

http://www.aktualnosci.umk.pl/?dzial=Aktualnosci&id=20090223134007

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tym roku Medal im. Tymona Niesiołowskiego otrzymał Radosław Szymański za cykl "Pokolenie. Portret", natomiast nagrodę im. Janusza Boguckiego za najlepszy dyplom artystyczny na kierunku "edukacja artystyczna" otrzymała Michalina Ziętek. http://aktualnosci.umk.pl/?dzial=Aktualnosci&id=20090223134007

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.