Facebook Google+ Twitter

Dyplomaci rozmawiali o dalszym losie statku porwanego przez piratów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-30 16:15

W Oslo odbyło się spotkanie dotyczące porwanego w czwartek statku "Bow Asir". Uczestniczyli w nim dyplomaci z Filipin, Litwy, Polski i Rosji, czyli z krajów, których obywatele znajdują się na pokładzie statku porwanego przez somalijskich piratów.

Obecną sytuację i możliwość dalszego jej rozwoju omówili między innymi przedstawiciele Norweskiego Stowarzyszenia Armatorów Morskich oraz norweskiego MSZ.

Polskę reprezentowali: ambasador RP w Norwegii Wojciech Kolańczyk oraz kierownik wydziału konsularnego ambasady, konsul Marek Pędzich. Z wypowiedzi konsula Pędzicha wynika, iż na rozwiązanie kryzysu trzeba będzie poczekać kilka tygodni, a nawet miesięcy. Dyplomata nie chciał wypowiadać się na temat możliwych negocjacji z porywaczami.

Załoga, w tym jej polska część, jest zdrowa, czuje się dobrze i ma zapewnione dobre wyżywienie. Ustalono też, że obsługa porwanego statku liczy 27 osób, razem z kapitanem. W jej skład wchodzi 19 obywateli filipińskich, 5 polskich oraz po jednym norweskim, litewskim i rosyjskim.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.